Servind

Goodyear představuje logo EV-Ready

Goodyear představuje logo EV-Ready

Všechny nové i dosud nabízené pneumatiky Goodyear umožňují poskytovat výjimečnou výkonnost jak vozidlům se spalovacím, tak i s elektrickým motorem. Na tuto skutečnost by mělo poukazovat nově zaváděné logo Goodyear EV-Ready.

Nové označení, které se bude od začátku roku 2024 nacházet na bočnici všech nových pneumatik pro trh náhradních dílů, by mělo řidičům poskytovat jistotu při výběru optimálních pneumatik pro jejich vozidlo, bez ohledu na to, jakou má pohonnou jednotku. Prodejcům by pak mělo pomoci zefektivnit jejich prodejní procesy a zjednodušit správu skladových zásob, protože bude zaznamenáno i v systému PriCat a systému Goodyear MyWay, aby se tak usnadnila identifikace zákazníků.

Soubor technologií pro pneumatiky Goodyear

Většina nových silničních vozidel uváděných na trh v Evropě do konce dekády bude již na elektrický pohon a Goodyear hodlá stát v čele tohoto vývoje. Aby pro řidiče elektromobilů (electric vehicles – EV) zajistil optimální výkonnost, nižší hlučnost a delší životnost pneumatik, vyvinul Goodyear speciální sadu technologií určených pro elektromobily i vozidla s jinými pohonnými jednotkami.

Mezi tyto inovace patří technologie SoundComfort, která zajišťuje snížení hluku způsobeného interakcí pneumatik a vozovky v interiéru tichých elektromobilů. Tato technologie má potenciál snížit hluk v interiéru až o 50 % , což je zásadní pro zajištění tiché a pohodlné jízdy v elektromobilu.

Vyšší hmotnost a velkýí točivý moment elektromotorů znamená, že se u elektromobilů mohou ve srovnání s tradičními spalovacími vozidly mnohem více opotřebovávat jejich pneumatiky. Technologie Mileage Plus společnosti Goodyear nabízí řidičům možnost maximalizovat životnost jejich pneumatik a s každou sadou dojet dále.

Ke snížení spotřeby energie a prodloužení dojezdu přispívají také technologie Goodyear pro snížení valivého odporu, čehož lze dosáhnout optimalizací konstrukce pneumatiky v kombinaci s vývojem inovativních směsí a aerodynamickým vyladěním konstrukce bočnic.

Goodyear dodavatelem originálního vybavení pro 50 % elektromobilů vyrobených v Evropě

Mnoho předních výrobců automobilů si vybralo pneumatiky Goodyear jako originální výbavu pro své nedávno na trh uvedené elektromobily a plug-in hybridy, což znamená, že Goodyear je nyní dodavatelem originálního vybavení pro přibližně 50 % v Evropě vyrobených elektromobilů. To dokazuje, jakou důvěru přední výrobci vkládají v produkty a technologie značky Goodyear.

Kromě loga EV pro náhradní pneumatiky určené pro trh náhradních dílů má Goodyear také dvě další označení pro originální pneumatiky pro prvovýrobu (OE) elektromobilů a plug-in hybridních elektromobilů.

Tyto štítky s nápisem Goodyear Electric Drive Technology (EDT) a Electric Drive Ready (EDR), budou viditelně umístěny na originálních pneumatikách pro vozidla obou typů. Garantují aplikaci speciální technologií, které vyhovují specifickým potřebám konkrétního vozidla, jako je kombinace vysoké nosnosti, specifických jízdních vlastností a hlučnosti a dalších kritérií.

Laurent Colantonio, regionální technologický ředitel společnosti Goodyear pro osobní pneumatiky v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Společnost Goodyear má bohatou historii nových technologií, co do kvality a výkonnosti pneumatik. Vzhledem k tomu, že vozidla na elektrický pohon a plug-in hybridní elektromobily kladou větší důraz na takové charakteristiky, jako je snížení hlučnosti, pohodlí, odolnost a valivý odpor, jsme hrdí na to, že můžeme v celém našem sortimentu nabízet pneumatiky připravené na elektrický pohon. Díky tomu budou moci všichni řidiči využívat výhod desetiletí trvajícího výzkumu a vývoje technologií pneumatik společnosti Goodyear. Těšíme se, že od začátku roku 2024 budeme na všech nových náhradních pneumatikách Goodyear EV-Ready vídat naše nové logo."

Datum zveřejnění

29.11.2023

Zdroj informací

Goodyear

Foto: Goodyear

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2601 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál