Servind

Česká značka Benzina končí

Česká značka Benzina končí

Skupina Orlen Unipetrol začala od začátku prosince letošního roku při svých marketingových a sponzoringových aktivitách používat pouze značku Orlen. Změna v komunikaci souvisí s pokročilou fází rebrandingu, neboli procesu změny jména, ve které se nachází její síť čerpacích stanic v Česku. Ta od roku 2019 nese označení Orlen Benzina a je největším prodejcem pohonných hmot na zdejším trhu.

„Většina našich čerpacích stanic na zdejším trhu je již přejmenována a na konci letošního roku ponese logo orla již 357 z celkového počtu 434 stanic. Proto je logické, že se již zaměříme pouze na podporu značky Orlen,“ vysvětlil Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny Orlen Unipetrol zodpovědný za maloobchodní aktivity.

„Rebranding na českém trhu je součástí mezinárodní unifikace sítě Orlen, do které patří více než tři tisíce našich čerpacích stanic v sedmi evropských zemích,“ Dodal Leszczyński.

V Polsku, Česku, Německu, Maďarsku, Litvě, na Slovensku a od příštího roku také v Rakousku. Ve všech těchto zemích provozuje mezinárodní skupina Orlen své čerpací stanice. V souladu se svou strategií realizuje na všech těchto trzích postupnou unifikaci své značky.

V Česku unifikace začala v roce 2019, kdy se na českém trhu začaly objevovat první čerpací stanice, na kterých zaujímala dominantní pozici značka Orlen. Současně došlo ke změně označení celé sítě. K červenobílému koníkovi přibyl stejně barevný orel a síť dostala kombinované označení Orlen Benzina. Pod tímto jménem se celá síť dále rozvíjela a veřejnost oslovovala nejen na čerpacích stanicích, ale také skrze silné mediální kampaně a jako partner významných kulturních, sportovních a společenských projektů. Po celou dobu se také postupně zvyšoval počet stanic, na kterých zastávalo logo Orlen dominantní pozici. Během letošního roku tento doposud postupný proces proměny značky výrazně zrychlil.

„Nazrála doba k akceleraci a dokončení celého procesu. Společná značka Orlen Benzina je české veřejnosti již dostatečně známá a zákazníky akceptovaná. Zná ji devět z deseti Čechů. Vedle faktu, že již téměř 80 % stanic v naší síti nese označení Orlen, jde o další signál, že se v následujícím období můžeme zaměřit již jen na podporu převládající značky Orlen. Do modernizace a rozvoje celé sítě jsme v posledních letech investovali desítky miliard korun a udělali z ní lídra českého trhu, který nabízí vysoce kvalitní paliva, široký rozsah občerstvení a nejmodernější služby. Tento trend se pod novou značkou ještě zintenzívní,“ konstatoval Zbigniew Leszczyński.

Síť čerpacích stanic Orlen patří do skupiny Orlen Unipetrol, která je od roku 2005 vlastněna mezinárodní skupinou Orlen. Ta provozuje více než tři tisíce čerpacích stanic v sedmi zemích – i v Polsku, Česku, Německu, Litvě, Maďarsku a na Slovensku. Nedávno oznámila záměr převzít 266 čerpacích stanic značky Turmöl v Rakousku.

Datum zveřejnění

01.12.2023

Zdroj informací

Orlen

Foto: Orlen

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3513 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál