Servind

Vitesco Technologies v ČR otevře nový závod

Vitesco Technologies v ČR otevře nový závod

Provoz závodu, jenž bude stát v Ostravě-Hrušové na ploše 38 000 m2, bude zahájen na konci roku 2024. Náklady na projekt přesahují částku 4,7 miliardy korun. Jedná se o součást plánu Vitesco Technologies investovat do konce roku 2027 do udržitelné mobility v ČR celkem 14,4 miliardy korun. V první fázi zaměstná 150 lidí, kteří budou obsluhovat plně automatické výrobní a skladové prostory. Vláda výstavbu podpořila investiční pobídkou na zasedání 24. 1. 2024. Výrobní portfolio zahrnuje vysokonapěťová elektronická zařízení pro elektrifikaci hnacího ústrojí pro elektromobily.

Vitesco Technologies, přední mezinárodní výrobce moderních pohonných technologií a řešení pro elektrifikaci, spustí provoz nového výrobního závodu s plně automatizovaným logistickým centrem v Ostravě-Hrušově na konci tohoto roku. Jedná se o další krok společnosti v oblasti udržitelné mobility a transformace českého autoprůmyslu. V první fázi bude závod obsluhovat 150 zaměstnanců, jejichž počet bude průběžně růst až do plné kapacity přes 1000 lidí v roce 2027.

Nová investice v podobě výrobního závodu však svým významem přesahuje hranice kraje, což svými slovy potvrzuje ministr průmyslu a obchodu ČR, Jozef Síkela: „Mým dlouhodobým cílem je přispívat k adaptaci českého hospodářství na probíhající ekonomickou transformaci. Proto je potřeba podporovat investice do technologicky vyspělých projektů s vysokou přidanou hodnotou, které nám s tím pomohou. Věřím, že rozšíření produkce hi-tech komponentů do automobilů ve Vitesco Technologies k tomu přispěje. Vítám jejich úzkou spolupráci s řadou vysokých technických škol a s výzkumnými institucemi, která přispívá k rozvoji moderních technologií a technického vzdělávání našich studentů, a také to, že jsou významnou součástí dodavatelského řetězce čipových technologií vyráběných na našem území.“

Nový závod Vitesco Technologies zapojí další místní podniky v rámci dodavatelského řetězce. Například polovodiče na bázi karbidu křemíku dodá firma onsemi Rožnov pod Radhoštěm. Obě společnosti již dříve oznámily celosvětovou spolupráci v hodnotě 1,75 miliardy eur.

Hlavními produkty nového závodu budou nové unikátní díly pro elektromobily další generace, jež budou odebírat přední evropští výrobci automobilů. Vitesco Technologies pro ně bude připravovat high-tech vysokonapěťové elektronické výrobky pro čistě elektrická vozidla. Nejnovější technologie bude využívat i samotný závod, který se bude moci pochlubit vysokou mírou robotizace a automatizace procesů.

„Tento unikátní a technologicky velmi komplexní systém výkonové elektroniky, integrující měnič napětí, palubní nabíječku, modul pro rychlé nabíjení a jednotku pro rozvod energie na jednom místě, je perfektní ukázkou proměny architektury vozů směrem od spalovacích systémů. Jedná se o úplně nový prvek vyvinutý a navržený výhradně pro elektromobily,“ popisuje produktové portfolio nového závodu Lukáš Rosůlek, Head of Country Vitesco Technologies.

Závod představuje pro Vitesco Technologies další klíčovou investici na území České republiky, což potvrzuje výhledový plán investic společnosti do rozvoje elektromobility a elektrifikace v ČR, jejichž celková výše bude činit 14,4 miliardy korun do roku 2027.

Datum zveřejnění

26.1.2024

Zdroj informací

Vitesco Technologies

Foto: Vitesco Technologies

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2456 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál