Servind

Barva roku 2024 Starry Night

Barva roku 2024 Starry Night

Koncern Axalta, do kterého patří prémiový výrobce autoopravárenských lakovacích materiálů Standox, představil jubilejní desátou automobilovou barvu roku Global Automotive Color of the Year 2024. Historicky poprvé se jí stal černý odstín Starry Night.

Nastupující odstín pro rok 2024 Starry Night je velmi silná a moderní barva, obsahující světle modré a stříbrné efektové vločky, které vás vtáhnou do hlubin nekonečného vesmíru. Pohled na dynamický odstín černé hvězdné noci překračuje klasické i moderní designové styly, zcela pohltí vaši představivost a nechá vás se dotknout zcela nových výšin, jako byste chtěli prozkoumat celý vesmír, a to vše díky její povrchové úpravě, textuře a vzoru.

„Černá je druhou nejoblíbenější barvou při výběru nového automobilu a my jsme nadšeni, že odstín černé se stal naší barvou pro tento rok. Starry Night je odstín, kde černá září, ale přesto je tak hluboce tmavá. Je částečně kosmická a částečně klasická, tak jako všechny od Axalty,“ říká Dan Benton, Senior Manager, Global Color ve společnosti Axalta.

Axalta se svými téměř 160 lety zkušeností v oblasti lakovacích materiálů a povrchových úprav se řadí mezi jejich přední producenty. Nabízí svým zákazníkům neomezenou volbu barev.

Na uvádění barevných trendů v automobilovém průmyslu jsme od Axalta zvyklí již od roku 2015, tehdy byla představena barva v odstínu Radiant Red. K určení budoucích barevných trendů využívá své inovativní technologie, pokročilé receptury a v neposlední řadě přehled o barevných preferencích nejen globálního, ale i regionálních trhů.

Datum zveřejnění

16.2.2024

Zdroj informací

Servind

Foto: Servind

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.1995 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál