Servind

Další rekordní rok pro Flix

Další rekordní rok pro Flix

Globální společnost Flix SE, podnikající v oblasti cestovních technologií, v roce 2023 poprvé překročila celkové tržby za jeden rok ve výši 2 miliardy eur. Jedná se o meziroční růst o 30 %. Předčila tím svůj plán růstu o více než 25 %. Společnost Flix ohlásila také výsledky upravené EBITDA ve výši 104 milionů eur, což je meziroční nárůst o 97 milionů eur. To odpovídá výsledkům upravené EBITDA marže ve výši 5,2 %.

Flix zaznamenal výrazně pozitivní provozní a finanční výsledky na všech trzích a současně i ve všech službách – autobusech FlixBus, vlacích FlixTrain i službách pod značkou Kamil Koç v Turecku a Greyhound v Severní Americe. Jeho dopravními prostředky v loňském roce cestovalo 81 milionů cestujících do více než 5600 destinací, což představuje 34% nárůst ve srovnání s rokem 2022.

Téměř 100 zastávek v Česku a nové regionální spoje

Na webových stránkách FlixBusu koupíte jízdenky z necelé stovky zastávek a 60 českých měst. „Naší dlouhodobou vizí je rozšiřovat nabídku zastávek v naší síti, zejména v regionech a oblastech s horším spojením s Prahou a evropskými metropolemi. V loňském roce jsme otevřeli nové zastávky dálkových spojů například ve Frýdku-Místku, Příboru a Novém Jičíně. Místní obyvatelé tak získali každodenní přímé spojení s Ostravou, Olomoucí, Brnem a Vídní,“ uvádí ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza. Minulý týden FlixBus oznámil novou zastávku v Klášterci nad Ohří v okrese Chomutov a pravidelnou zastávku na Letišti Václava Havla Praha na přímém spoji mezi Brnem a Karlovými Vary.

Podle údajů společnosti FlixBus vzrostl vloni zájem o cesty mezi Českou republikou a Polskem. V hlavní cestovatelské sezoně od dubna do září cestovalo na spojích do Polska o pětinu více lidí než v roce 2022. Mezi nejoblíbenější polské destinace patří velkoměsta Vratislav, Varšava a Krakov. Přímořské město Gdaňsk zaznamenalo na přímých spojích nárůst prodeje jízdenek dokonce o víc než 27 %.

FlixBus už začátkem tohoto roku ohlásil zahájení provozu nového přímého spojení z Prahy na Rujanu, která se nachází na německém pobřeží Baltského moře.

Evropa

V Evropě Flix dosáhl celkového růstu tržeb o 46 % ve výši 1,186 miliardy eur. Tento vývoj v nejvyspělejším segmentu Flixu byl způsoben výjimečně vysokým nárůstem počtu cestujících ve výši 55 milionů, což je 41% nárůst ve srovnání s rokem 2022. V roce 2023 zahájil Flix provoz také na trzích ve Finsku a v Řecku, čímž zpřístupnil služby autobusů FlixBus ještě většímu počtu evropských zemí.

V Turecku vloni cestovalo s Flixem 14 milionů lidí, o 8 % více než v roce 2022, a vygenerovalo celkové příjmy 189 milionů eur. To odpovídá růstu o 15 % ve srovnání s rokem 2022.

Globální expanze pokračuje

V USA, Kanadě a Mexiku cestovalo v roce 2023 autobusy FlixBus a Greyhound 12 milionů lidí, což je přibližně o 36 % více než v roce 2022. Celkové příjmy se zvýšily o 11 % na celkových 615 milionů eur díky vylepšené správě sítě autobusových spojů po úplné integraci spojů Greyhound do rezervační platformy Flixu v únoru 2023.

Se spuštěním provozu v Chile v říjnu 2023 je FlixBus nyní přítomen ve dvou latinskoamerických zemích. Uvedení na trh v Chile bylo pro Flix jedním z nejúspěšnějších v historii společnosti, v prvních týdnech provozu díky vysoké obsazenosti autobusů a včasným příjezdům překonal dokonce i Evropu. Flix dále pokračuje v úspěšné nabídce služeb v Brazílii, kterou vloni v největší zemi Jižní Ameriky rozšířil o dalších 35 měst, včetně Salvadoru a Fortalezy.

Na začátku února 2024 FlixBus zahájil provoz v Indii, druhém největším autobusovém trhu na světě. Do země vstoupil s 200 každodenními spoji mezi 46 městy, mimo jiné spojuje Dillí, Lucknow, Jodhpur a Varanasi. Další nová spojení, včetně oblasti na jihu země, se již chystají.

Datum zveřejnění

29.2.2024

Zdroj informací

Flix

Foto: Flix

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2294 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál