Servind

Státní příspěvek na pořízení elektromobilů Škoda Enyaq

Státní příspěvek na pořízení elektromobilů Škoda Enyaq

Od poloviny března lze žádat o státní podporu na pořízení elektromobilů a nabíjecích stanic. Vztahuje se na nové a zánovní elektrické vozy s pořizovací cenou do 1 500 000 Kč bez DPH. To znamená, že ji mohou využít zájemci o všechny verze modelové řady Škoda Enyaq. Maximální výše dotace byla stanovena na 200 000 Kč pro elektromobil a až 150 000 Kč pro nabíjecí stanici podle jejího výkonu.

V dotačním programu je celkem 1,95 miliardy korun a žádosti budou přijímány do 30. září 2025 nebo do vyčerpání prostředků. Maximální pořizovací cena vozu činí 1 500 000 Kč bez DPH a vozidlo musí být pořízeno na úvěr.

„Státní podpora je určena pro malé, střední, velké podniky a živnostníky s alespoň dvěma uzavřenými účetními obdobími. Dotovaný elektromobil musí klient provozovat nejméně 2 roky od vyplacení finančních prostředků. Pro podnikatele bez rozdílu velikosti nabízíme nad rámec státem stanovených podmínek všechny benefity našeho fleetového programu, jako je úvěr s atraktivní úrokovou sazbou 0 %,“ říká Tomáš Duchoň, vedoucí prodeje českého zastoupení Škoda Auto.

Dostupnější elektromobilita pro živnostníky i malé, střední a velké podniky

Tuzemské zastoupení automobilky Škoda Auto připravilo širokou nabídku verzí modelu Enyaq pro zájemce o dotovaný elektromobil - od živnostníků až po velké podniky. Státní podpora se vztahuje na elektromobily zcela nové, ale i zánovní do 6000 km nebo 6 měsíců od data první registrace. Zákazníci tak mohou vybírat i z nabídky ročních vozů v programu Škoda Plus.

Podpora také pro nabíjecí stanice

Finanční podpora na zakoupení elektromobilu činí až 200 000 Kč. Tato částka společně s výší DPH musí být použita na akontaci a minimální výše zaručovacího úvěru na pořízení vozidla je 300 000 Kč. Dobu úvěru si zákazník může zvolit mezi 12 měsíci a 5 roky. O další státní podporu lze znovu žádat po šesti měsících.

V rámci dotací je možné získat také až 50 000 Kč na pořízení nabíjecí stanice se střídavým proudem (AC), až 100 000 Kč na stanici se stejnosměrným proudem (DC) do 40 kW, případně až 150 000 Kč na stanici se stejnosměrným proudem (DC) nad 40 kW.

Dotační podmínky vyžadují, aby stanice byla vedena v účetnictví jako dlouhodobý hmotný majetek. Pokud chce klient nabíjecí stanici financovat úvěrem, je nezbytné mít všechny vozy a stanice na jedné úvěrové smlouvě.

Komplexní péče o zákazníka ze strany autorizovaných obchodníků Škoda Auto

Síť autorizovaných partnerů Škoda Auto připravila při této příležitosti balíček. K vybranému vozu Škoda Enyaq získá zájemce nabíjecí kartu Chargee pro přístup k sítím hlavních provozovatelů v ČR i Evropě se slevou při nabíjení a jednotným vyúčtováním, předplacený servis Standard na 5 let nebo 150 000 km podle toho, co nastane dřív (včetně sezonního přezouvání pneumatik) a bezplatné vyřízení administrativy potřebné k získání dotace.

Volkswagen Financial Services k tomu přidává úvěr s atraktivní úrokovou sazbou 0 % (platí při financování na 1 rok s akontací 50 až 70 %, nebo na 2 roky s akontací 60 až 70 %, nebo na 3 roky s akontací 70 %) a značkovým pojištěním v ceně splátky.

Škoda Enyaq 60 s doporučenou prodejní cenou 991 653 Kč bez DPH tak může vyjít například na 11 914 Kč měsíčně. Zákazníci dostanou navíc výhodný balíček služeb: úrok od 0 %, předplacený servis na 5 let/150 000 km i bezplatné vyřízení dotace.

Datum zveřejnění

28.3.2024

Zdroj informací

Škoda Auto

Foto: Vladimír Rybecký

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2277 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál