Servind

Z pekárny elektromobilem

Z pekárny elektromobilem

Oblíbená pekárna Zrno zrnko ke stávajícím šesti pobočkám po celé Praze přidává další – tentokrát na Smíchově. Vítanou zprávu pro zákazníky, pro které tak bude jejich oblíbený chleba, sladké i slané pečivo a další zdejší produkty, ještě dostupnější, provází neméně příznivá zpráva pro životní prostředí. Zrno zrnko totiž prodejny nově zásobuje dvěma plně elektricky poháněnými dodávkami značky Ford -bez emisí a hluku provázejících provoz aut se spalovacími motory.

Pořízení dvou nových elektrických dodávek je výsledkem spolupráce se společností Arval. Spolumajitel řemeslné pekárny Zrno zrnko Ondřej Kuchař upřesňuje: „Naše motivace je jasná. Při cestách mezi prodejnami nechceme Prahu ještě více zamořovat hlukem a smradem. Myslím, že přesně to vystihují texty na polepech dodávek: Jezdíme bez emisí, aby tu vonělo jen naše pečivo. Jezdíme tak potichu, že je slyšet pečivo křupat.“

Díky originálním polepům nepřehlédnutelné elektrododávky Zrno zrnko jsou vnitřní výbavou speciálně uzpůsobeny pro bezpečný a šetrný transport pekárenských výrobků. Každý kousek se tak k zákazníkům dostane v perfektní kondici.

„Musím říct, že Zrno zrnko je v tomhle ohledu průkopníkem. V České republice zatím není úplně standardní, aby si menší podniky pro svůj denní provoz pořizovali elektrododávky. Ve velkých městech jako je Praha, Brno či další krajská města se přitom může jednat o skvělou a velmi ekologickou variantu dopravy zboží a produktů,“ komentuje pořízení dvou elektrických dodávek obchodní ředitelka v Arval Martina Blatnická.

Zrno zrnko je řemeslná pekárna a kavárna v pražských Nuslích. Pekařské kavárny Zrno zrnko najdete vedle Nuslí také na Tyláku, na Senovážném náměstí, v centru Brumlovka, Paláci Elektrických podniků a Dejvicích. A proč pekařská kavárna? Zrno zrnko má vlastní espresso směs – výsledek spolupráce se znalci z české pražírny Dos Mundos.

Datum zveřejnění

4.4.2024

Zdroj informací

Zrno zrnko

Foto: Zrno zrnko

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2257 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál