Servind

Orbion Cars vstupuje na trh

Orbion Cars vstupuje na trh

Značka čínských automobilů MG již na českém trhu působí dva roky. Na to reaguje společnost Orbion Cars, otevřela pobočku v Praze – Stodůlkáchs cílem stát se největším dealerem značky v Česku. „Chceme zákazníkům poskytnout největší nabídku skladových vozů značky MG, a to jak nových, tak ojetých. Samozřejmostí je i autorizovaný servis s nejvyšší kvalitou služeb orientovaných na maximální spokojenost klientů,“ říká výkonný ředitel Orbion Cars Dušan Chlad.

Současným vlastníkem původně britské značky MG, založené před sto lety, je jeden ze čtyř největších čínských výrobců automobilů, společnost Shanghai Automobile Industry Corporation (SAIC), která v roce 2023 vyrobila 5 milionů vozidel. Společnost SAIC vyrábí i vozidla pro evropské a americké automobilky na čínském trhu. Z jejích výrobních linek tak sjíždějí modely značek jako jsou Volkswagen, Škoda, Audi, Buick, Chevrolet nebo Cadillac.

Na českém trhu značka MG nabízí cenově dostupné vozy jak se spalovacími motory, tak vozy s hybridním pohonem a elektromobily. Nejpopulárnějším modelem je aktuálně MG ZS, k čemuž přispívá příznivá prodejní cena začínající na 399 000 Kč. V rámci nabídky elektromobilů je zde nový model MG4 XPower. Velká očekávání má značka s nově představeným modelem MG3.

Orbion Cars patří do stejné silné skupiny jako největší český prodejce značky Volvo Auto Průhonice a specialista na prodej britských vozů značek Jaguar a Land Rover Albion Cars. „V rámci naší skupiny rozšiřujeme portfolio o cenově dostupnou značku se stále sílící popularitou. I do tohoto segmentu chceme samozřejmě pro naše zákazníky přenést prémiové a maximálně osobní služby, na které jsou zvyklí klienti prémiových značek, které ve skupině prodáváme,“ vysvětluje Chlad.

Se sídlem v pražských Stodůlkách na levém břehu Vltavy může Orbion Cars jako v současné době jediný dealer značky obsluhovat poptávku poloviny hlavního města i podstatné části Středočeského kraje v rámci okresu Praha – Západ, zejména z Berounska a Rakovnicka. Bezprostřední blízkost Rozvadovské spojky na příjezdu do Prahy z dálnice D5 činí Orbion Cars dobře dopravně dostupným i pro zákazníky ze západních regionů České republiky.

Podle vedoucího prodeje Orbion Cars Lukáše Jaroše má značka MG obrovský potenciál nejen v Česku, ale i v celé Evropě. „Zájemcům o vozy MG nabízíme luxusní zázemí, vysoký počet nových i ojetých vozů skladem, které jsou ihned k dispozici, dostupnou lokalitu s obrovskou spádovou oblastí a hlavně jiný, maximálně osobní přístup k zákazníkům. Věřím, že díky tomu se Orbion Cars stane jedním z nejúspěšnějších dealerství značky MG v České republice. Plánujeme velké investice jak do budovy a služeb, tak do marketingu. Chceme dát vědět trhu, že jsme tady a že jsme profesionálové se vším všudy. Vzhledem k zázemí a vizím našich majitelů Karla Stolejdy, Martina Veselého a Dušana Chlada a jejich nadšení pro věc věřím, že značku Orbion čeká skvělá budoucnost. Pro mě osobně je pobočka ve Stodůlkách jen naším prvním salonem MG v rámci skupiny,“ uzavírá Jaroš.

Datum zveřejnění

12.4.2024

Zdroj informací

Orbion Cars

Foto: Orbion Cars

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2292 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál