Servind

MEWA investuje do měření tělesných rozměrů pomocí AI

MEWA investuje do měření tělesných rozměrů pomocí AI

Poskytovatel textilních služeb Mewa pokračuje v růstu. Získal většinový podíl ve start-upu Esenca Digital Workwear S.R.L. z Rumunska. Tato společnost se specializuje na vývoj aplikací se skenovacími procesy podporovanými umělou inteligencí pro určování velikostí oblečení.

Získáním většinového podílu ve společnosti Esenca rozšiřuje poskytovatel textilních služeb své portfolio a získává spolehlivého, dlouhodobého partnera v oblasti digitálních služeb pro zákazníky. Technologie založená na umělé inteligenci umožňuje samotné společnosti Mewa, ale také jejím klientům a spolupracovníkům, využívat pohodlné měření velikostí pomocí aplikace. Ta usnadní správný výběr pracovních, firemních a ochranných oděvů nebo prostředků pro bezpečnost práce. Díky tomu bude měření s určováním velikostí u zákazníků ještě pohodlnější a efektivnější.

„Naším cílem je díky možnostem AI ještě více zjednodušit a zpříjemnit servis uživatelům, kterým poskytujeme pracovní oděvy. Ve společnosti Esenca jsme našli partnera s vynikajícími odbornými znalostmi jak v oblasti umělé inteligence, tak v textilním průmyslu. To nás přimělo k této investici,“ vysvětluje Bernhard Niklewitz, generální ředitel (CEO) společnosti Mewa.

Správná velikost během pár sekund

Digitální postup lze provádět pomocí chytrého telefonu nebo offline zařízení. Je potřeba zadat pohlaví, výšku a dvě fotografie celého těla pořízené fotoaparátem mobilního telefonu – jednu zepředu, druhou z boku. Pomocí umělé inteligence se ze snímku vypočítají přesné tělesné míry a přenesou se do velikostních rastrů oblečení Mewa. Fotky se nemusí ukládat. Slouží pouze k identifikaci měřicích bodů. Těch je více než 100 a standardizované měření je přesné na 0,5 centimetru. Během 30 sekund jsou k dispozici doporučení velikosti na míru pro příslušnou kolekci. 

„U pracovních a ochranných oděvů je velice důležité, aby dobře seděly. A to jak kvůli pohodlí, tak pro celkovou bezpečnost. Pracujeme na tom, aby potřebné měření těla bylo otázkou několika sekund,“ dodává Philipp Lehmkuhl, jednatel společnosti Esenca, jejíž technologie skenování má být od roku 2024 postupně integrována do digitálních zákaznických systémů. 

Datum zveřejnění

29.4.2024

Zdroj informací

Mewa

Foto: Mewa

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2871 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál