Servind

Schaeffler se spojuje s Vitesco Technologies Group

Schaeffler se spojuje s Vitesco Technologies Group

Po tom, co akcionáři společnosti Vitesco Technologies Group na své valné hromadě hlasovali za dohodu o sloučení se společností Schaeffler, udělila sloučení zelenou také řádná valná hromada společnosti Schaeffler. Dokončení sloučení se očekává ve čtvrtém čtvrtletí 2024.

Úspěšnou valnou hromadou společnost Schaeffler s úspěchem dokončila druhý krok celkově třífázové transakce. Přípravy na integraci společnosti Vitesco do společnosti Schaeffler postupují podle plánu. Další fáze přípravy na integraci se zaměří na druhou úroveň managmentu, vypracování strategie a struktur pro divize a funkce, jakož i společný obchodní plán. Tyto kroky mají rozhodující význam pro optimální přípravu společnosti Schaeffler na rok 2025, který má být prvním plně integrovaným finančním rokem nově vytvořené skupiny.

Při pohledu na obchodní vývoj v loňském roce se společnosti Schaeffler opět podařilo růst. Divize Automotive Technologies v roce 2023 v oblasti elektromobility zaznamenala příjem objednávek v hodnotě víc než pět miliard eur.

Důležitým faktorem pozitivního vývoje tržeb a zisku divize Automotive Aftermarket byla zvyšující se potřeba oprav na celém světě v důsledku rostoucího a stárnoucího vozového parku.

Navzdory složitým trhovým a konkurenčním podmínkám v roce 2023 pozoruhodné výsledky ve vybraných oblastech krom toho dosáhla divize Industrial.

Automobilový dodavatel Schaeffler chce převzetím bývalé divize pohonů Conti Vitesco zformovat velkého poskytovatele elektromobility. Společnost Vitesco byla založena v roce 2019 německým dodavatelem v automobilovém průmyslu Continental, který tím oddělil své podnikání v oblasti pohonů. Společnost se před dvěma roky osamostatnila.

Schaeffler je přesvědčen, že spojením s Vitescem výrazně zlepší svou konkurenceschopnost. Schaeffler a Vitesco mají odpovídající technologické portfolio zejména v oblasti elektromobility. Vitesco má v současnosti velký podíl na svém byznysu s komponentami spalovacích motorů, v poslední době však nabírá především zakázky pro divizi elektrických pohonů.

Schaeffler a Vitesco velmi komplementární technologické portfolio, které sloučené společnosti umožní nabídnout kompletní produktovou řadu v této oblasti a využít růstový potenciál pro elektromobilitu. Společně budou společnosti schopny zlepšit ziskovost konvenčních technologií pohonů. Totéž platí pro podvozkové systémy a aftermarket.

Nová společnost bude mít čtyři divize:

  1. E-mobilita
  2. Hnací ústrojí a podvozek
  3. Řešení po celou dobu životnosti vozidla (poprodejní servis)
  4. Ložiska a průmyslová řešení

Datum zveřejnění

16.5.2024

Zdroj informací

Schaeffler

Foto: Schaeffler

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2399 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál