Servind

Hankook získá kontrolu nad Hanan Systems

Hankook získá kontrolu nad Hanan Systems

Skupina Hankook & Company (dříve Hankook Tire Group) urychluje svou transformaci v globální high-tech společnost získáním dalšího podílu ve společnosti Hanon Systems, která se zabývá řešeními pro tepelný a energetický management automobilů. Převzetí má být dokončeno do konce roku a skupina se tak stane jednou z 30 největších společností v Koreji.

Společnost Hankook Tire, ústřední dceřiná společnost skupiny Hankook & Company, na zasedání představenstva rozhodla o koupi 25 % podílu soukromé kapitálové společnosti Hahn & Company ve společnosti Hanon Systems a 12,2 % nových akcií, které budou vydány v rámci navýšení kapitálu v celkové hodnotě 1,172 miliardy eur.

Po dokončení převzetí bude skupina Hankook & Company vlastnit podíl 50,53 % ve společnosti Hanon Systems a jako největší akcionář převezme manažerská práva. Skupina již v roce 2014 získala 19,49 % podíl ve společnosti Hanon Systems 730 milionů eur. Díky této dodatečné investici skupina investuje do akvizice společnosti Hanon Systems (dříve Halla Visteon Climate Control) celkem 1,893 miliardy eur.

Převzetí společnosti Hanon Systems skupinou Hankook & Company je vyvrcholením růstové strategie, kterou předseda představenstva Hyunbum Cho stanovil téměř před deseti lety s ohledem na nadcházející éru elektromobilů. Předseda definoval roli společnosti Hankook jako průkopníka elektrifikace mobility. Cho navrhl obchodní model nové generace, který kombinuje špičkové světové technologie pro pneumatiky a systémy tepelného managementu pro motorová vozidla.

Společnost Hanon Systems je považována za druhou největší společnost na světě v oblasti tepelného a energetického managementu pro elektromobily. V roce 2023 dosáhla společnost Hanon Systems tržby ve výši 6,463 miliard eur. S 53 výrobními závody v 21 zemích a třemi technologickými inovačními centry společnost zkoumá a vyvíjí technologie důležité pro elektromobily, jako jsou elektrické kompresory a tepelná čerpadla. Společnost neustále rozšiřuje svá partnerství s předními světovými výrobci automobilů, jako jsou Hyundai Motor Group, Ford Motor, Volkswagen, BMW Group a Mercedes-Benz.

Datum zveřejnění

3.6.2024

Zdroj informací

Hankook

Foto: Hankook

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2511 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál