Servind

Otevřeno Centrum elektrických vozů AAA Auto

Otevřeno Centrum elektrických vozů AAA Auto

Nejvýznamnější prodejce zánovních elektromobilů v ČR společnost Aures Holdings, provozovatel autocenter značek AAA Auto a Mototechna, otevřel na okraji Prahy v Čestlicích první centrum specializované na elektromobilitu. Aktuálně v něm soustřeďuje 40 zánovních elektromobilů nejrůznějších značek z více než 120, jež Aures momentálně nabízí (z toho je 73 v ČR). Aures Holdings se tak stává jednou z nejvýznamnějších společností obchodujících s elektromobily v České republice.

Zázemí s odborníky

„Zákazník, který si pojede pro zánovní elektromobil, bude mít velkou výhodu, když si bude moci vybrat z velkého množství modelů na jednom místě. Naším heslem je – jeďte tam, kde je široký výběr a kde problematice rozumějí. Tato nová pobočka splňuje obojí,“ říká ředitel prodeje skupiny Aures Holdings Daniel Luňáček.

Pro zákazníky je v centru rovněž připraveno odborné poradenství zajišťované speciálně vyškolenými prodejci. Netýká se jen výběru elektroauta, ale veškerých záležitostí spojených s elektromobilitou.

„Výhodou je, že pobočka v Čestlicích patří mezi největší. To znamená, že máme dostatek prostoru s každým klientem probrat všechny jeho dotazy, všechny parametry, které je třeba pro správný výběr znát. A není to jen samotné auto – bavíme se s klienty o domácím nabíjení, jestli jen kabelem, nebo wallboxem, zda se mu vyplatí fotovoltaika, jestli bude muset nechat udělat revizi domácí rozvodné sítě,“ doplňuje Luňáček.

Pomoc při výběru

Skupina Aures Holdings tak otevřením nové pobočky zúročí roky zkušeností, které na trhu s elektromobily získala, a spoléhá přitom na bezkonkurenční nástroje, jež žádný jiný prodejce nenabízí. „Je to zejména certifikát o zdraví baterie a její takzvaný scoring od renomované rakouské firmy Aviloo, který o trakčním akumulátoru elektromobilu poskytne naprosto jedinečné informace. Zákazník si tak může být jistý, že kupuje maximálně prověřené auto, k němuž navíc dostává nadstandardní záruky,“ říká Daniel Luňáček.

Při samotném výběru elektromobilu na webových stránkách AAA Auto nabízejí na míru vytvořené nástroje, umožňující přímé porovnání nabízených vozů podle nejrůznějších parametrů včetně dojezdu v rozdílných podmínkách (dálnice/město, zima/léto) – teplotu ovzduší si lze posuvníkem upravit a okamžitě tak vidět rozdíly v dojezdu.

„Dalším jedinečným pomocníkem při výběru je takzvaný nákladový modul, v němž si zájemce nastaví typ dobíjení svého elektromobilu a může rovnou porovnat jeho provozní náklady s vybraným vozem se spalovacím motorem, ať už benzinovým či dieselovým,“ doplňuje Luňáček.

Rostoucí zájem o elektromobily

O elektromobily je podle Luňáčka stabilní zájem, což dokládá i aktuálními čísly. „Momentálně je v české inzerci na výběr 1650 elektromobilů z druhé ruky, zatímco vloni to bylo jen okolo 1000 a před covidem 200. V síti AAA Auto jsme od začátku roku prodali 202 aut, což je stoprocentní nárůst oproti stejnému období loňského roku, i když je to stále zanedbatelný zlomek našeho prodeje ze 45 000 celkově prodaných vozů za prvních pět měsíců. A čekáme, že poptávka bude neustále zesilovat s tím, jak se na sekundární trh bude dostávat více kvalitních a cenově dostupných elektromobilů, takže letos očekáváme překonání hranice 4000 elektromobilů na českém sekundárním trhu,“ říká šéf prodejů skupiny Aures Holdings.

Trh s ojetými elektromobily v ČR

Za celý rok 2023 bylo v síti  Aures Holdings prodáno 346 elektromobilů (z toho 300 v ČR), přičemž za prvních pět měsíců to bylo 121 vozidel (v ČR 101). Za stejné období letošního roku už to bylo 255 elektromobilů, přičemž 201 jich bylo prodáno v České republice. Vloni představoval podíl elektromobilů zobchodovaných v České republice 84 % z celkového počtu, ale letos roste prodej v Polsku a na Slovensku, takže podíl ČR se snížil na 70 %.

Průměrná prodejní cena elektromobilu se pohybuje kolem 625 000 Kč a prodávají se v průměru za 43 dní. Nejčastěji se prodávají elektromobily vykoupené v ČR (44 %) s průměrným rokem výroby 2020 a průměrnou cenou 677 000 Kč. Z poboček společnosti Driverama v Německu přichází 43 % vozidel s průměrným rokem výroby 2020 a průměrnou cenou 570 600 Kč. Zbylých 13 % přichází od B2B partnerů v EU.

Datum zveřejnění

21. 6.2024

Zdroj informací

Aures Holdings

Foto: Aures Holdings a Vladimír Rybecký

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2868 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál