Servind

První pneumatiky Nokian Tyres z Rumunska

První pneumatiky Nokian Tyres z Rumunska

Nová továrna Nokian Tyres na pneumatiky pro osobní vozy vybudovaná v rumunské Oradee vyrobila 1. července svou první pneumatiku. Bylo to přesně podle plánu. Stavební projekt pokračuje v rámci rozpočtu i harmonogramu tak, aby bylo možné již na začátku roku 2025 zahájit komerční výrobu. Základní kámen továrny byl položen v květnu 2023.

Loni se pro rumunskou továrnu začalo s náborem nových zaměstnanců a společnost Nokian Tyres v letech 2023 a 2024 nabírala pracovníky do výroby i administrativních pozic. Šedesátičlenný startovací tým byl na jaře vyškolen ve výrobním závodu Nokian Tyres ve Finsku v rozběhu a zvyšování výroby. Celkem bude rumunská továrna zaměstnávat přibližně 500 pracovníků.

„S první pneumatikou jsme si mohli vyzkoušet výrobní možnosti nové továrny a postupovat s prací podle plánu. Rovněž se nám podařilo vyškolit nové členy týmu Nokian Tyres ve stejně nekompromisní výrobě prémiových pneumatik jako v našich ostatních výrobních závodech. Díky tvrdé práci celého týmu nyní slavíme výrobu první rumunské pneumatiky Nokian Tyres,“ říká Adrian Kaczmarczyk, senior vicepresident pro kvalitu výroby ve společnosti Nokian Tyres.

Roční výrobní kapacita rumunské továrny Nokian Tyres jakmile bude závod plně provozuschopný dosáhne 6 milionů kusů, přičemž jej bude možné později rozšířit. Zastavěná plocha činí 100 000 m2. Celkové investice jsou 650 milionů eur. Pneumatiky vyráběné v rumunské továrně se budou prodávat zejména na středoevropském trhu. Závod se nachází ve strategické blízkosti zákazníkům v této oblasti.

První pneumatikou je Nokian Tyres Snowproof 2, která symbolizuje 90. výročí zimní pneumatiky

První pneumatikou vyrobenou v rumunské továrně je Nokian Tyres Snowproof 2, zimní pneumatika bez hrotů navržená pro středoevropské řidiče osobních vozů. Společnost s tímto prémiovým zimním produktem slaví 90leté výročí jedné ze svých nejlepších inovací, zimní pneumatiky a její dlouhodobý odkaz bezpečnější jízdy.

„Společnost Nokian Tyres vynalezla zimní pneumatiku v roce 1934. Je tedy příhodné, že o 90 let později si tuto událost připomínáme výrobou jednoho z našich vlajkových zimních produktů v naší nejnovější továrně. Naším cílem je učinit svět bezpečnějším tím, že neustále znovuobjevujeme pneumatiky a způsoby jejich výroby. Přesně to opakujeme pneumatiku po pneumatice a to máme v plánu dělat i v naší nové továrně v Rumunsku,“ dodává Adrian Kaczmarczyk.

První továrna na pneumatiky na světě s nulovými emisemi CO2

Rumunská továrna Nokian Tyres se po svém dokončení zapíše do historie jako první továrna na pneumatiky na světě s nulovými emisemi CO2. Díky holistickému přístupu k udržitelnosti využívajícímu výhradně zdroje energie bez CO2 a energeticky účinné a vysoce automatizované procesy se stane novým standardem v tomto průmyslovém odvětví. Kromě toho bude továrna usilovat o splnění stejné nulové normy, pokud jde o skládkování odpadu, jaká platí pro ostatní výrobní závody ve Finsku a USA.

 

Datum zveřejnění

2. 7.2024

Zdroj informací

Nokian Tyres

Foto: Nokian Tyres

 

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2571 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál