Servind

Nově zrekonstruovaná budova autobusového nádraží v Dačicích splňuje trendy 21. století

Nově zrekonstruovaná budova autobusového nádraží v Dačicích splňuje trendy 21. století

Budova autobusového nádraží v Dačicích prošla kompletní přestavbou a oproti původní podobě byla zkrácena.

„Čekárna poskytuje důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě,“ vysvětlila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a. s.

Kompletní vnitřní rekonstrukce budovy autobusového nádraží v Dačicích zahrnuje změnu dispozic, ty jsou nyní rozděleny na tři části. V první části, v místě bývalého bufetu, vzniklo zázemí pro budoucí veřejnou čerpací stanici. Druhá část sestává ze vstupní haly s čekárnou, informačního kiosku a dispečinku. Ve třetí části se nachází místnost řidičů, nocovna a kotelna.

Koncern ICOM transport klade velký důraz na ekologii. Proto postupně přechází na vytápění pomocí alternativních zdrojů, což je příklad zde užitého tepelného čerpadla země-voda, odebírajícího teplo z celkem tří geotermálních vrtů o hloubce 90 metrů. Ekologický přístup platí i v rámci šetření elektrickou energií – všechna světla v budově nově využívají technologii LED.

Napříč koncernem probíhá postupná přestavba a modernizace autobusových nádraží tak, aby po vzhledové i funkční stránce splňovala trendy 21. století. Součástí této rekonstrukce je unifikace podoby vstupních hal a WC do jednotného designu. Uspořádání hal je pro cestující veřejnost přehledné a komfortní se sjednocenými designovými prvky.

Datum zveřejnění

24.9.2017

Zdroj informací

ICOM transport a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

SAČR

Facebook

Naše Projekty

AutoWeek

Page generated in 0.3611 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál