Servind

Jak na rozmrazování vašeho auta

Jak na rozmrazování vašeho auta

Mráz podstatně komplikuje řidičům situaci hned v několika ohledech. Vedle zhoršených dopravních podmínek je to i nutnost časové rezervy při ranním rozmrazení auta. „Zaručeně osvědčené“ rady typu horké vody vám zkušený řidič určitě nedoporučí. Zato díky kvalitní autokosmetice nebude rozmrazení vozu končit katastrofou.

Pokud nemáte svůj vůz vybavený dálkovým ovládáním pro odemykání, může v zimě nastat problém se do auta vůbec dostat, a to kvůli zamrzlým zámkům. Na trhu jsou dostupné kvalitní tekuté rozmrazovače, které zámky šetrně uvolňují, a navíc slouží i jako prevence před opětovným zamrznutím. Nutno podotknout, že vůbec není třeba sahat hluboko do kapsy. „Motoristé si mohou vybrat z řady přípravků na rozmrazení zámků, které je navíc v zimním období účinně promazávají a celkově udržují v dobré kondici,“ vysvětluje Michal Knor ze společnosti Auto Kelly. Nezapomeňte ani na ošetření těsnění dveří. Použijte přípravky na ošetření pryže, které zabraňují slepení a přimrznutí a chrání gumové těsnění karosérie proti předčasnému stárnutí a praskání.

Další ledoboreckou výzvu představuje čelní sklo, kterému by měli řidiči vedle světlometů věnovat zvýšenou péči především kvůli bezpečné viditelnosti. Prvním krokem k rychlému odmrazení je použití clony. Ta brání proti námraze na čelním skle. Sníh, led a námrazu z bočních skel, zrcátek i světlometů svého vozu efektivně odstraníte pomocí speciálních autokosmetických přípravků, jako jsou rozmrazovací spreje nebo rozprašovače. Tyto přípravky si také můžete pořídit i v praktické sadě jako tzv. zimní balíček.

Zbývá už jenom pojistit úspěšné startování. V zimě dvojnásobně platí, že je nutné pečovat také o autobaterii. Základním faktorem je udržování baterie ve zcela nabitém stavu dobíjením, zejména jezdíte-li výhradně krátké trasy. Je třeba mít na paměti, že ani delší jízdou baterii nedobijete do plného stavu. Nepřekračujte uvedenou životnost baterie a po jejím skončení kupte novou. V zimním období doporučujeme vozit také startovací kabely. Univerzálním hi-tech pomocníkem pro nastartování je startovací stanice, která navíc poslouží i jako powerbanka. V zimě obecně je třeba jízdu přizpůsobit vnějším podmínkám, dávat pozor na náledí, před delší jízdou zkontrolovat stav paliva i všech kapalin a přibalit si s sebou vodu i jídlo. Řidiči z D1 by mohli vyprávět.

Všechny rozmrazovací vychytávky seženete rychle a snadno na jednom místě, a to nejen na e-shopu www.autokelly.cz, ale třeba i v jedné z více než osmdesáti kamenných prodejen Auto Kelly.

Datum zveřejnění

25.2.2019

Zdroj informací

Auto Kelly

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2506 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál