Autodrom Most podpořil rodiny policistů a hasičů, kteří zemřeli nebo se zranili ve službě

Autodrom Most podpořil rodiny policistů a hasičů, kteří zemřeli nebo se zranili ve službě

Mostecký autodrom přispěl částkou 22 tisíc korun Nadaci policistů a hasičů, jejímž cílem je pomoci rodinám příslušníků, kteří zemřeli nebo se ve službě vážně zranili. Symbolický šek předal zástupkyni nadace Haně Procházkové výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš v přestávce benefičního fotbalového utkání mezi týmem policistů a hasičů a týmem Real TOP Praha složeným z osobností kulturního a sportovního života. Akci nazvanou „Pomáháme těm, co pomáhají“ hostil v sobotu 14. září areál fotbalového klubu Baník Souš v Mostě. Jejího moderování se ujal bývalý fotbalový útočník a spolukomentátor fotbalových přenosů České televize Luděk Zelenka.

„Práce policistů i hasičů, kteří při své nelehké práci každodenně nasazují své životy, si velmi vážíme. I my jako autodrom alespoň nepatrně přispíváme k ochraně jejich zdraví tím, že pořádáme kurzy bezpečné jízdy pro řidiče vozů integrovaného záchranného systému. Pod vedením zkušených instruktorů se v nich učí zvládat krizové situace, s nimiž se na našich silnicích při výjezdech k úrazům, nehodám, požárům či živelným pohromám setkávají,“ uvedl při předávání šeku Ivo Diviš.

Finančními dary přispěly nadaci také další společnosti či města a obce z Mostecka, například firmy Vršanská uhelná, Czech Coal Group, Nemak Czech Republic, Parker, autodíly Cardo, města Litvínov a Meziboří nebo obce Bečov a Obrnice.

Diváci, kteří v sobotu odpoledne do areálu Baníku Souš dorazili, zhlédli kromě fotbalového utkání také ukázku policejní techniky. Čekala je i tombola o dresy či autogramiáda známých osobností mužstva Real TOP Praha. Nechyběli mezi nimi herci Leoš Noha a Jakub Štáfek, boxer Lukáš Konečný nebo sportovní moderátoři České televize Jaromír Bosák s Ondřejem Zamazalem.

Nadace policistů a hasičů vznikla v roce 2002 a v současné době se stará o celkem 300 lidí. Jsou to většinou manželky a děti těch, kteří zemřeli ve službě. Přispívá například dětem na stavební spoření, pomáhá rodinným příslušníkům získat práci a pořádá pro ně ozdravné tuzemské i zahraniční pobyty. Od loňského roku pomáhá i aktivním policistům a hasičům, kteří se dostali do tíživé životní situace způsobené zdravotními, sociálními problémy nebo v důsledku živelné katastrofy.

Mostecký autodrom se věnuje potřebným dlouhodobě. Poskytl například finanční dar neziskové organizaci AMA – SOP, z. s. (společnost onkologických pacientů, jejich rodinných příslušníků a přátel), podpořil také Purpurový ples, uspořádaný v předvečer Světového dne předčasně narozených dětí. Benefiční akci zorganizovala nezisková společnost Nedoklubko ve spolupráci s městem Most jako hold práci neonatologických zdravotních sester a lékařů dětského oddělení mostecké nemocnice. Autodrom aktivně spolupracuje také s nadací Truck HELP, která podporuje pozůstalé po obětech dopravních nehod z řad profesionálních řidičů nákladních vozů a autobusů.

Autodrom nezapomíná ani na chlapce a děvčata z dětských domovů. Organizuje pro ně exkurze se zábavním programem, soutěže o ceny ve svém areálu. Zve je také na doprovodné programy, jež jsou součástí závodních víkendů.

Datum zveřejnění

14.9.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Automechanika Frankfurt 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2603 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál