Vzducholoď Goodyear se vrací nad Evropu

Vzducholoď Goodyear se vrací nad Evropu

Návrat vzducholodi Goodyear je zatím poslední v řadě nových investic značky Goodyear do jejího podnikání na evropském trhu. Ty dosud zahrnovaly obměnu evropského produktového portfolia během posledních 18 měsíců, reorganizaci distribuční sítě společnosti založené nyní na vybrané skupině partnerů, spuštění elektronického obchodu na vybraných trzích, nové mediální partnerství a návrat do mezinárodního motoristického sportu.

„Vzducholoď Goodyear představuje skutečnou ikonu, která již téměř sto let probouzí fantazii zákazníků a nadšenců ve Spojených státech i na celém světě. Na její návrat do Evropy jsme dlouho čekali. Je to skvělý způsob, jak oslavit náš návrat do mezinárodního motoristického sportu, naše nové mediální partnerství se společností Eurosport a nejmodernější obohacení našeho produktového portfolia,“ řekl Mike Rytokoski, viceprezident a marketingový ředitel společnosti Goodyear Europe

V Evropě bude s logem Goodyear létat vzducholoď Zeppelin NT společnosti Deutsche Zeppelin-Reederei z německého Friedrichshafenu. Začne tak psát zatím poslední kapitolu téměř stoletého vztahu mezi společnostmi Goodyear a Zeppelin.

Poloztužená vzducholoď Zeppelin NT má délku více než 75 m a výšku téměř 18 m. V Evropě půjde o stejný model jako v případě tří vzducholodí Goodyear provozovaných ve Spojených státech. Jako nepřehlédnutelný ambasador značky Goodyear bude zprostředkovávat jedinečné letecké záběry nejzajímavějších závodů a sloužit pro komerční osobní lety v Německu.

„Zeppelin je hrdý na to, že prohlubuje a rozšiřuje naši dlouhodobou spolupráci se společností Goodyear. Jsme rádi, že naši spolupráci nyní rozšiřujeme i o Evropu a dodáváme tak našemu vztahu nový, mezinárodní rozměr,“ řekl generální ředitel Společnosti Zeppelin Eckhard Breuer

Častěji je k vidění v Americe na největších sportovních událostech jako jsou závody NASCAR, utkání NBA a golfové mistrovství PGA, ale i v Evropě se vzducholoď Goodyear stala ikonou. Poprvé sem dorazila v březnu roku 1972 a v červnu téhož roku absolvovala první let do anglického Cardingtonu. Pod názvem „Europa" v následujících čtrnácti letech létala po celé Evropě a objevila se na řadě významných sportovních a kulturních akcí, včetně Velké ceny Německa v roce 1985 na Nürburgringu, French Open 1986 v Rolland Garros a dvou britských královských svateb. V roce 1986 byla vyřazena z provozu, ale v následujících letech se na turné po Evropě několikrát vrátily jiné  vzducholodě. Zkušební let z Friedrichshafenu v minulém týdnu byl nicméně první evropský let od roku 2012.

Vzducholoď Goodyear bude v nadcházejících týdnech létat v oblasti okolo Friedrichshafenu i dále po celém Německu a posléze bude snímat letecké záběry nejdůležitějších zbývajících událostí evropského kalendáře motoristických závodů roku 2020.

To dále zvýrazní comeback společnosti Goodyear do oblasti mezinárodního motoristického sportu. Goodyear již byl jmenován oficiálním dodavatelem pneumatik pro třídu LMP2 Mistrovství světa vytrvalců FIA WEC, pro evropský seriál závodů Le Mans ELMS v sezóně 2021, britský šampionát cestovních vozů BTCC a prostřednictvím nového mediálního partnerství s přední evropskou sportovní stanicí Eurosport od sezóny 2020 také FIA Světový pohár cestovních vozů WTCC a první seriál čistě elektrických cestovních vozů různých značek Pure ETCR.

Datum zveřejnění

19.05.2020

Zdroj informací

Goodyear

Fotogalerie

Výběr jazyka

DEFEND INSURANCE

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3126 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál