Servind

První Automatizovaný průmyslový program Mirka

První Automatizovaný průmyslový program Mirka

Nová Mirka AIROS je prvním celosvětově podaným patentem v oblasti Automatizovaného průmyslového programu (Automated Industrial Programme), který finská společnost Mirka v těchto dnech uvádí na trh.

AIROS je první smart elektrická bruska určená pro robotické broušení. Je plně integrovatelná s OEM robotickými systémy nebo kolaborativními roboty. Může provádět intenzivní broušení s vysokým pracovním zatížením, kdy je vyžadována přesnost a minimální údržba.

Automatizovaný průmyslový program Mirka se skládá z hardware a spotřebního materiálu, který je potřebný k zajištění robotického řešení pro zákazníky, včetně brusné hlavy AIROS určené pro speciální účely a široké škály brusiv, vylepšených o 75 let technických znalostí, výzkumu a zkušeností společnosti Mirka v oblasti průmyslového broušení.

Manažer produktového portfolia společnosti Mirka Mats Bystedt říká: „Vidíme rostoucí potenciál v nasazení robotů za účelem zefektivnění výrobních nákladů. Náš pokročilý Automatizovaný průmyslový program může být integrován do dvou různých kategorií robotů - od jednoduchých až po programovatelné, dnes čím dál více nasazované, kolaborativní roboty v oblasti průmyslu - a instalován velmi snadno, aniž by bylo zapotřebí speciálního nářadí a nástrojů. To vše se zajištěním plné kontroly otáček a ovládání. Toho nelze dosáhnout s často používaným pneumatickým nářadím, kde v citlivých oblastech obvykle dochází k „probroušení“. Naše řešení zajišťuje, že měření a přesnost jsou prvořadé a poskytují konzistentní kvalitu a optimalizaci procesů.“

Bysteds dále dodává: „AIROS je jedinou speciálně navrženou, nejkompaktnější a nejlehčí brusnou hlavou, která je dostupná na trhu a která dokáže uspokojit prakticky všechny robotické systémy. Pilotní zákazníci, se kterými jsme tento program vyvinuli, rovněž uvedli, že vyžaduje mnohem méně údržby a náhradních dílů než produkty, které používali dříve. Imponuje jim také, jakým se Mirka tým integruje do celého procesu v továrně, od velmi raných fází projektu při nastavování parametrů, až po řešení problémů a konečné doladění procesu broušení.“

K dispozici jsou tyto brusné hlavy:

AIROS 650NV 150 mm

AIROS 650CV 150 mm

AIROS 550CV 125 mm

AIROS 550NV 125 mm

AIROS 350CV 77 mm

AIROS 350NV 77 mm

Vysvětlivky:

AIROS = Automated Industrial Random Orbital Sander

NV - Non Vacuum - bez odsávání

CV - Central Vacuum - s centrálním odsáváním

Datum zveřejnění

17.09.2020

Zdroj informací

Servind

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.4809 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál