Servind

Centrem Prahy projelo 120 Transporterů

Centrem Prahy projelo 120 Transporterů

Členové Transporterclubu a fanoušci „Téčka“ připomněli spanilou jízdou Transporterů 70. výročí modelu, který nejenže definoval segment lehkých užitkových vozů, ale také se zásadním způsobem podílel na hospodářském a kulturním rozvoji poválečného světa.

Legendární Bulli má velký počet fanoušků i v České republice, což potvrdila jejich spanilá jízda. Kolona Transporterů absolvovala okružní jízdu centrem Prahy se startem a cílem v Holešovicích. Spanilé jízdy se zúčastnil mimo jiné čtyřnásobný mistr světa ve sportovním lezení Adam Ondra za volantem svého vozu T6 California, který mu usnadňuje cestování za jeho výkony nejen na umělých stěnách ale i přírodních skalách a horských vrcholech.

Tomáš Hanousek, zakladatel Transporterclubu, předvedl pražskému publiku historické vozy T1, T2 a T3. Spanilou jízdu si nenechal ujít ani Transporter v barvách Svazu lyžařů České republiky.

„Navzdory velmi studenému a deštivému počasí jsme bezezbytku naplnili maximální kvótu magistrátu pro průjezd hlavním městem. Spanilá jízda 120 Transporterů Prahou je důkazem, že Téčko není pro své majitele pouhým autem. Jeho výjimečné narozeniny je třeba oslavit i kdyby trakaře padali. Mám velkou radost, že se na startu v pražských Holešovicích sjelo tolik fanoušků našeho evergreenu. Už dnes jim mohu přislíbit, že úspěšný příběh po 70 letech a šesti generacích zdaleka nekončí. Naopak, již brzy začne Transporter psát další kapitoly své pozoruhodné historie. Rozhodně se máme na co těšit,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

Datum zveřejnění

02.10.2020

Zdroj informací

Volkswagen Užitkové vozy

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3634 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál