Servind

DB Schenker rozšiřuje elektrickou flotilu

DB Schenker rozšiřuje elektrickou flotilu

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker a automobilka Fuso, spadající do skupiny Daimler Trucks, prohlubují své průkopnické partnerství na poli e-mobility. V následujících měsících DB Schenker v jedenácti evropských zemích zařadí do provozu celkem 36 elektrovozů Fuso eCanter. Poskytovatel pozemní přepravy v Evropě tak posiluje své aktivity v rámci strategie udržitelnosti a rozšiřuje využívání elektromobilů ve smíšených flotilách.

DB Schenker vozy Fuso eCanter využívá už od roku 2018 v Berlíně pro přepravu zásilek v centru města a od roku 2019 tyto vozy zavedl také v Paříži, Frankfurtu nad Mohanem a Stuttgartu.

„DB Schenker je lídrem inovací v logistice a nyní se stáváme také lídrem v poskytování tzv. zelené logistiky. Zaměřujeme se na udržitelnost od první do poslední míle. Napříč Evropou s vozy Fuso eCanter ukazujeme, že bezemisní logistika je ve velkých městech dostupná už dnes. Jsme proto hrdí na to, že jsme mohli zajistit většinu letošní produkce vozů eCanter právě pro naše aktivity. Pro naše klienty to znamená stejnou kvalitu služeb, ale bez lokálních emisí,“ říká ředitel pro evropské pozemní přepravy v DB Schenker Cyrille Bonjean.

„Jsme nesmírně rádi, že jsme mohli partnerství s DB Schenker pozvednout na další úroveň s dodávkou 36 bezemisních nákladních vozů Fuso eCanter. Společně děláme velký krok v elektrifikaci městské logistiky, čímž přispíváme ke snížení hluku a emisní zátěže ve velkých městech napříč jedenácti evropskými zeměmi. Tato smlouva znamená dosud největší objednávku vozů eCanter a rádi bychom společnosti DB Schenker poděkovali za její dlouhotrvající důvěru ve vozy Fuso na naší společné cestě k CO2 neutrálním přepravám,“ říká prezident a generální ředitel Mitsubishi Fuso Truck and Bus a ředitel Daimler Trucks Asia Hartmut Schick.

Bez emisí a hluku ve 20 evropských městech

Fuso 36 vozů pro DB Schenker vyrábí ve své evropské továrně v portugalském Tramagalu. V následujících týdnech budou vozidla vybavena skříňovými nástavbami a zvedacími plošinami od různých výrobců, díky nimž budou ideální pro doručování paletovaného zboží. Převzetí vozů Fuso eCanter proběhne před koncem tohoto roku v různých terminálech DB Schenker.

DB Schenker bude využívat lehké nákladní vozy s elektrickým pohonem o výkonu 129 kW a nosnosti 3,2 t pro městskou distribuci ve velkých evropských městech jako jsou Oslo, Kodaň, Madrid, Salcburk, Vídeň, Hamburk, Řím nebo Milán. Celkem budou bezemisní nákladní vozy doručovat zásilky klientům v centrech více než 20 evropských měst v Německu, Finsku, Dánsku, Velké Británii, Francii, Irsku, Nizozemí, Norsku, Rakousku, Španělsku a Itálii. Vozidlo tedy bude nově uvedeno na trh ve Finsku, Rakousku, Španělsku a Itálii. Nákladní vůz s celkovou hmotností bezmála 7,5 t má minimální dojezd 100 km a bez problému tak pokryje požadavky DB Schenker pro kratší doručovací trasy v rámci velkých měst. Vozidla se nabíjejí přes noc, přičemž lze využít jak střídavý, tak stejnosměrný proud. S rychlonabíječkou je možné vůz dobít za 90 minut.

Posílením vzájemného partnerství se DB Schenker stal největším zákazníkem společnosti Fuso s celkem 41 vozy eCanter ve své flotile. Dosavadní zkušenosti s těmito vozy byly veskrze pozitivní. Řidiči chválí zejména okamžitou a plynulou akceleraci, funkčnost elektrického pohonu a absenci jakéhokoliv hluku nebo vibrací v kabině. Využití vozů v běžném provozu v posledních dvou letech společnosti DB Schenker potvrdilo, že jde o spolehlivé řešení a o důležitou součást strategie udržitelnosti. Svou roli na cestě za CO2 neutrální dopravou hraje také Mercedes-Benz eActros z nabídky Daimler Trucks, který slouží v inovační flotile DB Schenker v Lipsku.

Zákazníkům po celém světě slouží více než 200 vozů Fuso eCanter

Fuso eCanter je první plně elektrický malosériový nákladní vůz společnosti Daimler Trucks. Značka Fuso na trh komerčních vozů pro lokální distribuci vstoupila v roce 2017. Od té doby dodala vozy řadě zákazníků v Evropě, Japonsku i ve Spojených státech. Doručení 36 vozidel společnosti DB Schenker znamená, že v provozu bude ve více než 14 zemích více než 200 vozů Fuso eCanter. Vozy Fuso eCanter už překonaly hranici 2,5 milionu ujetých kilometrů bez lokálních emisí.

Nyní inženýři Daimleru společně s uživateli sbírají data a zpětnou vazbu z každodenního provozu vozidel, profilů jejich trasy nebo způsobu jejich nabíjení. Tyto informace pomáhají při vývoji další generace vozů Fuso eCanter, jejichž spuštění sériové výroby se plánuje na rok 2025. Značka Fuso tak hraje klíčovou roli ve strategii udržitelnosti společnosti Daimler Trucks, která plánuje mít všechny nové vozy v Evropě, Severní Americe a Japonsku CO2 neutrální do roku 2039.

Datum zveřejnění

18.12.2020

Zdroj informací

DB Schenker/Daimler

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.503 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál