Servind

DAF získal velkou objednávku od belgické armády

DAF získal velkou objednávku od belgické armády

Společnost DAF obdržela velkou objednávku od belgických ozbrojených sil. Objednávka zahrnuje dodání a servis 879 vojenských vozidel řady CF s pohonem všech kol. Dodávka prvních vozidel je plánována na rok 2022, přičemž výroba posledních vozidel by měla proběhnout v roce 2025.

Zakázku na dodavatele téměř devíti stovek nových vojenských nákladních vozů pro belgické ozbrojené síly získala společnost DAF Trucks, která na projektu spolupracuje se společnostmi Tatra Trucks a Tatra Defence Vehicle. Pro české podniky je to zásadní referenční projekt, který může pomoci další expanzi na vyspělé zahraniční trhy. Společnost DAF Trucks v projektu zastává roli prime kontraktora a finálního dodavatele. Tatra Trucks bude mít na starosti výrobu podvozků, podnik Tatra Defence Vehicle vyrobí a dodá pancéřované kabiny pro část vozů. Tento projekt potvrzuje schopnost výrobků kopřivnických firem prosadit se na vyspělých západních trzích a znamená pro ně nejvýznamnější armádní zakázku v posledních letech.

Výběrového řízení se zúčastnili renomovaní výrobci nákladních vozidel ze západní Evropy, kteří dodávají ve velkých počtech podvozky pro řadu armád NATO.

Objednávka 879 vojenských vozidel řady CF zahrnuje 636 dvounápravových vozidel s pohonem 4x4. Tato vozidla budou sloužit k všeobecné přepravě nákladů. Kromě toho společnost DAF dodá 243 nákladních vozidel s konfigurací podvozku 8x8 pro různé aplikace (sklápěče, vozidla pro přepravu kontejnerů a jeřáby).

Bezkonkurenční jízdní vlastnosti v terénu

Na vojenských vozidlech řady CF společnost DAF spolupracuje se společností Tatra Trucks. Výsledkem je unikátní koncepce podvozku s centrální nosnou rourou a nezávislým zavěšením výkyvnými polonápravami. Díky tomu mají vojenská vozidla řady CF bezkonkurenční jízdní vlastnosti v terénu a nabízejí výjimečné pohodlí řidiče i při jízdě tím nejnáročnějším terénem. Vozidla pohání motory Paccar MX-11 10,8 l  (4x4) a MX-13 12,9 l (8x8) s výkonem od 300 kW (410 k) do 340 kW (460 k).

Společnost DAF jako dodavatele všech systémů hákového zvedáku a jeřábů pro manipulaci s břemeny vybrala firmu HIAB a pro dodávku nástaveb sklápěčů firmu VS-Mont. Nákladní nástavby se budou vyrábět ve společnosti Porgest. Celkem 352 vojenských vozidel řady CF bude vybaveno špičkovou balistickou kabinou, kterou dodá společnost Tatra Defence Vehicle.

Podvozky z Kopřivnice

Výroba kabin vojenských vozidel CF se uskuteční ve výrobním závodě na kabiny společnosti DAF v belgickém Westerlo. Motory pocházejí z výrobního závodu na motory společnosti DAF v nizozemském Eindhovenu. Podvozky se budou vyrábět v závodě Tatra Trucks v České republice.

Servis u dealerů DAF

Kompletní servis vojenských vozidel CF pro belgické ozbrojené síly může provádět profesionální síť servisních dealerů DAF s 27 působišti v Belgii a více než 1100 působišti na celém světě. Globální organizace servisních dealerů DAF disponuje podporou společnosti PACCAR Parts, která zajišťuje nejlepší dostupnost náhradních dílů v oboru.

„Jsme velmi hrdí na to, že nám byla přidělena tato prestižní objednávka od belgických ozbrojených sil. Vzhledem k tomu, že se náš ultramoderní závod na výrobu kabin a náprav nachází ve Westerlo, považujeme Belgii za domácí trh a proto je pro nás tato objednávka ještě cennější. S vojenskými modely řady CF nabídneme belgickým ozbrojeným silám řadu jedinečných nákladních vozidel, se kterými mohou za všech okolností perfektně plnit své zodpovědné úkoly,“ uvedl prezident společnosti DAF Trucks Harry Wolters.

Datum zveřejnění

2.3.2021

Zdroj informací

DAF Trucks/Tatra Trucks 

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2714 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál