Servind

Sdílení Autonapůl - v Brně i s Teslou

Sdílení Autonapůl - v Brně i s Teslou

Parkování a nabíjení sdílených elektroaut v Brně bude pro uživatele carsharingu od 1. března jednodušší. Po zaškolení získají uživatelé družstva Autonapůl možnost samoobslužně si půjčit Teslu Model S od firmy Share-Me. Výhodné nabíjení a volné parkovací místo u nabíjecí stanice nabídnou Teplárny Brno primárně pro další posilu flotily, novou Škodu Citigoe iV.

Síť dobíjecích stanic Tepláren Brno se letos navíc dále rozšíří. Aktuálně jsou dobíječky u tepláren vedle Nákupního centra Královo pole na Cimburkově 2 a na ulici Špitálka. Letos je v plánu spuštění dalších 20 dobíjecích stanic po celém Brně. Na rok 2022 plánují teplárny výstavbu ještě rozsáhlejší.

Nabídka jistého parkování pro Citigoe iV platí u pomalejších dobíjecích stojanů tepláren. Rychlonabíjecí zůstanou volné pro ostatní majitele elektromobilů. Sdílníci auto u nabíječky zapojí, odstaví a ukončí rezervaci. Auto se plně nabije za pár hodin a bude k dispozici dalším zájemcům opět s maximálním dojezdem.

Teslu S od společnosti Share-Me si registrovaní uživatelé Autonapůl jednoduše zarezervují on-line v rezervačním systému Autonapůl. Vyzvednutí i vrácení auta probíhá jednoduše pomocí mobilní aplikace. Teslu uživatelé nabijí kromě Tepláren také na všech stanicích Tesla Supercharger. V Brně například u Olympie. Rezervace vozu vychází na 239 Kč za hodinu (účtuje se po půlhodinách a maximální denní poplatek je 2390 Kč i při rezervaci delší než 10 hodin), cena za kilometr vychází na 6,90 Kč.

Stejně jako palivo u aut se spalovacím motorem, i u elektromobilů jsou náklady za dobíjení zahrnuty v ceně výpůjčky. U benzinek platí sdílníci kartou CCS, u dobíječek čipem Tepláren Brno či dalších provozovatelů.

Sdílené vozy jsou výhodným řešením pro ty, kdo potřebují auto jen občas. Autonapůl provozuje po celé republice flotilu zhruba osm desítek sdílených aut různých kategorií. Působí v Brně, Praze, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Ostravě, Olomouci a Českých Budějovicích. Například cestující Českých drah mohou své ČD body využít jako slevu na služby tohoto carsharingu.

Datum zveřejnění

3.3.2021

Zdroj informací

Autonapůl

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2638 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál