Servind

Scania pro svoz odpadu v Moravské Třebové

Scania pro svoz odpadu v Moravské Třebové

V Moravské Třebové a okolních obcích uvítali nové vozidlo Scania, které pomůže vyřešit narůstající potřebu svozu odpadu. Jedná se o vozidlo Scania s nízkou kabinou řady L, které je poháněno vznětovým pětiválcem 9,0 l/265 kW (360 k) a je vybaveno nástavbou od společnosti Hanes.

„Tuto kabinu jsme si vybrali, protože výrazně usnadňuje posádce častý nástup do vozidla a potřebujeme mít místo pro řidiče a další tři pracovníky. Kromě toho je kabina také velmi pohodlná, což posádka vozidla ocení při přejezdech mezi obcemi. Je z ní také velmi dobrý výhled,“ říká o výhodách nového vozidla jednatel Technických služeb Moravská Třebová Vítězslav Škrabal.

Další výhodou této nově pořízené techniky je možnost vážení odpadu přímo ve vozidle. „Dříve bylo docela jednoduché spočítat množství odpadu podle objemu popelnic, ale dnes mohou lidé používat i pytle s čárovým kódem. Množství se tak může lišit a proto je výhodou, když vozidlo před vjezdem do obce zaznamená hmotnost a to samé pak udělá na konci. Dostaneme tak přesný údaj, ze kterého se obcím vypočítávají náklady na svoz,“ říká Škrabal.

Technické služby Moravská Třebová budou nové vozidlo Scania používat ke svozu odpadu v desetitisícovém městě i v okolních 14 obcích. Ročně najede okolo 19 000 km a odveze 2300 t odpadu. Technické služby se musejí v době pandemie potýkat s nárůstem odpadů z domácností. Většinou se jedná o plasty a obalové materiály, které je nutno vyvážet častěji. „Původně jsme jím chtěli nahradit stávající dosluhující techniku, ale současná situace nás nutí používat vozidla současně. Navýšili jsme proto počet řidičů a přidat chceme postupně i jednu směnu,“ komentuje nárůst množství odpadu Vítězslav Škrabal.

Na fotografii jsou zleva starosta Moravské Třebové Miloš Mička, místostarosta Moravské Třebové Petr Frajvald, jednatel TS Moravská Třebová Vítězslav Škrabal a prodejce speciálních vozidel Scania Jaroslav Bezděkovský

Datum zveřejnění

19.3.2021

Zdroj informací

Scania

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2179 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál