Servind

Bonett znovu největším prodejcem CNG v ČR

Bonett znovu největším prodejcem CNG v ČR

V roce 2020 společnost Bonett prodala téměř 16 milionů m3 stlačeného zemního plynu pro dopravu, čímž opět posunula svůj rekord. Svůj podíl na trhu zvýšila na 17,3 %. Vedle 10 nových stanic na CNG plánuje velké investice v řádu stovek milionů do LNG a biometanu.

Pro českou skupinu Bonett byl loňský rok úspěšný hned ve dvou ohledech. Ve 45 stanicích své sítě prodala téměř 16 milionů m3 CNG, což ve srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 15 %. Bonett se tak významnou měrou podílel na celkové spotřebě CNG v České republice, která dosáhla přes 90 milionů m3, a to podílem 17,3 %. Meziročně se tak podařilo navýšit tržní podíl a díky tomu se Bonett po roce opět vrátil na pozici největšího prodejce CNG pro dopravu u nás. Vloni Bonett posílil síť plnicích stanic na celkem 45 stanic, letos je v plánu zprovoznění dalších minimálně 10 stanic. Vedle 10 nových stanic na CNG plánuje velké investice v řádu stovek milionů do LNG a biometanu.

„Samozřejmě nás velmi těší, že jsme opět jedničkou českého trhu. I v tak náročné době je pro nás cenné i zvýšení tržního podílu. Vedle budování sítě CNG se letos chystáme zaměřit i na vodíkové a LNG stanice. Aktuálně budujeme první tři vodíkové stanice v ČR, pro naše LNG stanice vyřizujeme stavební povolení, do dvou let bychom chtěli mít minimálně 8 LNG stanic na hlavních dálničních tazích. Pro dopravce jsme připraveni investovat regionální projekty pro vnitrostátní dopravce, kteří mají více než 20 vozidel, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku a Polsku,“ uvedl člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment Václav Holovčák.

V roce 2020 opět přibylo osobních vozidel na našich silnicích, na celkové spotřebě se podílí i ekologické CNG autobusy, jejichž počet meziročně opět stoupnul o dalších 300. Každý desátý městský autobus jezdí na CNG, z toho polovina z nich je plněna technologií dodanou skupinou Bonett.

Datum zveřejnění

3.4.2021

Zdroj informací

Bonett

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2094 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál