Servind

Kabinový filtr Honda pro snížení rizik infekce

Kabinový filtr Honda pro snížení rizik infekce

Společnost Honda nyní nabízí nový prémiový kabinový vzduchový filtr, který díky jedinečné struktuře s více vrstvami  s vysokou účinností zachycuje širokou škálu škodlivých choroboplodných zárodků, alergenů a dokonce i virů souvisejících se závažnými zdravotními problémy, včetně rizik infekce spojených s virem SARS COV-2.

Nový filtr zajišťuje maximální ochranu díky čtyřvrstvému filtračnímu systému. Dokáže zachytit více než 90 % virových aerosolů a inovativní druhý krok inaktivuje téměř 100 % zachycené virové zátěže prostřednictvím biofunkční vrstvy napuštěné ovocným extraktem.

Prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda byl vyvinut ve spolupráci se společností Freudenberg a nabízí se jako nový originální náhradní díl pro vozy Honda jako alternativa ke standardnímu pylovému filtru společnosti Honda. Tento nový prémiový kabinový vzduchový filtr poskytuje aktivní ochranu tím, že významně snižuje koncentraci virových aerosolů. To je zajištěno díky jedinečné vícevrstvé struktuře, která účinně filtruje, zachycuje a potlačuje škodlivé plyny z okolí, jakož i anorganické a biologické částice a aerosoly.

Prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda v akci - jak funguje

Ke snížení rizika infekce v kabině vozu se obecně doporučuje zvýšit přívod čerstvého vzduchu s cílem snížit koncentraci aerosolů. V recirkulačním režimu závisí odstranění virů ze vzduchu do značné míry na účinnosti filtračního systému a rychlosti výměny vzduchu.

První dvě vrstvy mikrovlákna prémiového kabinového vzduchového filtru společnosti Honda zachytí většinu velmi jemných aerosolů, prachu a pylu, zatímco třetí vrstva, vyrobená z aktivního uhlíku, pohlcuje škodlivé znečištění, jako jsou částice a kyselé plyny. Inovativní čtvrtá biofunkční vrstva potažená aktivní látkou z ovocného extraktu poté účinně inaktivuje virové aerosoly a zabraňuje jejich zpětnému uvolňování do vzduchu v kabině vozu. To přesvědčivě prokázala komplexní řada testů prováděných ve spolupráci s rakouským výzkumným ústavem OFI.

Koronaviry se šíří v kapénkách vytvářených při kýchání, kašlání nebo dýchání nakažených osob a mohou zůstat dále infekční na površích celé hodiny nebo dokonce dny. Pohyby vzduchu, změny teplot a vlhkost mohou způsobit, že se tyto částice znovu dostanou do vzduchu, kdy je může zachytit filtr.

Ve srovnání se standardními filtry poskytují filtrační vrstvy jemných částic vylepšenou ochranu proti přenosu virů. Prokazatelně oddělují nejen kapénky (> 5 μm), ale také zásadně důležité virové aerosoly (jádro kapénky výrazně menší než 5 μm). Nový prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda je schopen zachytit více než 90 % virových aerosolů. Inovativní druhý krok navíc inaktivuje téměř 100 % zachycené virové zátěže prostřednictvím biofunkční vrstvy napuštěné účinnou látkou ovocného extraktu.

Virus SARS-CoV-2 představuje pouze poslední článek nepřetržité řady virů objevujících se napříč celou lidskou historií, které mají dopad na lidské zdraví. Z hlediska snížení rizika během jízdy v motorových vozidlech nabízí vyspělý prémiový kabinový vzduchový filtr společnosti Honda jedno z nejlepších ochranných opatření na trhu.

Autorizovaní prodejci a servisy společnosti Honda mohou dodávat a montovat tento nový filtr, který je k dispozici pro všechny současné modely Honda.

Datum zveřejnění

7.4.2021

Zdroj informací

Honda

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2416 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál