Servind

Fiat E-Ducato v prodeji

Fiat E-Ducato v prodeji

Nové E-Ducato, první plně elektricky poháněný model od značky Fiat Professional, už lze objednávat. Jde o vozidlo předurčené pro lokálně zcela bezemisní dopravu označovanou jako „první a poslední míle“, rychlou rozvážku zboží ve městech a jejich blízkém okolí.

V roce 2021 oslaví Fiat Ducato již 40. narozeniny, přičemž v loňském roce významného milníku se podle Dataforce poprvé stal nejprodávanějším lehkým užitkovým vozidlem všech segmentů v Evropě. Od roku 1981 dodnes se vyrábí v továrně Sevel (Società Europea Veicoli Leggeri - Evropská společnost na lehká užitková vozidla) ve Val di Sangro v Atesse (provincie Chieti, východně od Říma). Produkce už překročila hranici 3 milionů vozidel.

Nyní nabídku modelové řady Ducato rozšiřuje elektricky poháněná verze. Stejně jako verze se spalovacími motory E-Ducato nabízí možnost volby objemu nákladového prostoru od 10 do 17 m3 a užitečné zatížení až 1910 kg resp. 1160 kg ve verzích 3,5 t.

Trakční elektromotor má výkon 90 kW (122 k) a točivý moment 280 N.m. Maximální rychlost je omezena na 100 km/h ve prospěch dojezdu. Kapacita akumulátorů 47 resp. 79 kWh umožňuje dojezd 143 resp. 283 km v souladu se standardem WLTP, ovšem až 235 resp. 371 km v městském cyklu (WLTP City Cycle), což toto vozidlo předurčuje pro využití v městském provozu. K dispozici jsou tři různé nabíječky na střídavý proud (6, 7 a 11 kW, později také 22 kW). Další možností dobíjení je integrovaná stejnosměrná rychlonabíječka s výkonem až 50 kW.

Fiat Professional nabízí celkem 10 podob karoserií - od skříňové dodávky L2H1 (střední rozvor, normální výška střechy, celková hmotnost vozidla 3,5 t a nákladního prostor 10 m3) přes L5H3 (extra dlouhý rozvor, super vysoká střecha, celková hmotnost vozidla 4,2 t a 17 m3) až po podvozky s kabinou pro specializované nástavby ve čtyřech délkách a s celkovou hmotností vozidla 3,5 až 4,2 t. Později budou k dispozici také minibusy.

Ceny modelu E-Ducato začínají na 1 309 900 Kč za verzi Van se středním rozvorem náprav, nízkou střechou (L2H1) a celkovou hmotností 3,5 t (objem nákladového prostoru 10 m3). Tato verze je vybavena baterií s kapacitou 47 kWh. Na vysokonapěťový akumulátor se poskytuje záruka na 8 let nebo 160 000 km pro verzi 47 kWh a 10 let nebo 220 000 km pro verzi 79 kWh. Ve fázi uvedení na trh zahrnuje E-Ducato pětiletou garanci pravidelné údržby a pětiletou záruku na vozidlo.

Fiat inzeruje, že E-Ducato lze konfigurovat jako jakékoli jiné Ducato. To zaručuje kontinuitu při přechodu z Ducata se spalovacím motorem na E-Ducato s elektromotorem a podobným výkonem při srovnatelných nákladech kalkulovaným po dobu pěti let. Podle Fiatu může E-Ducato ušetřit téměř 400 000 Kč na pohonných hmotách oproti srovnatelné verzi na naftu při nájezdu do 150 000 km a náklady na údržbu jsou o více než 40 % nižší.

Odborníci z Fiat Professional a oddělení e-Mobility skupiny Stellantis vytvořili bezplatný internetový nástroj Pro Fit by E-Ducato (https://profitbyeducato.com/#/login) pro správce vozových parků a živnostníky aby mohli snadno zjistit výhody nové elektrické verze Ducata. Aplikace Pro Fit by E-Ducato je pohodlným průvodcem při výběru nejvhodnější verze E-Ducata pro jakoukoliv potřebu. Jakmile si v tomto internetovém nástroji sestavíte svůj vozový park, získáte řadu požadovaných informací: kilometrový nájezd, typ trasy, pracovní dny a týdny, průměrné zatížení, skladba využití, teplotu využití a dostupnost nabíjecích míst. Ještě lépe lze nástroj využít s reálnými daty shromážděnými v aplikaci. Tato nová aplikace správcům vozových parků umožňuje simulovat využívání plně elektrického vozového parku.

Datum zveřejnění

15.4.2021

Zdroj informací

Fiat Professional

Fotogalerie

Výběr jazyka

DEFEND INSURANCE

VALEO školení 2022

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2491 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál