Servind

Kia spustila on-line prodej aut

Kia spustila on-line prodej aut

Společnost Kia Czech jako jedna z prvních značek na českém trhu spustila centrální on-line prodej svých vozů. Zákazníci si můžou vůz objednat na webových stránkách značky pod tlačítkem Kia Online Prodej, případně přes záložku Chci vůz Kia. V obou případech se dostanou na virtuální tržiště s aktuální nabídkou vozů.

„On-line prodej vnímáme jako důležitou součást naší nové filozofie zaměřené na mobilitu bez starostí. K ní patří nově také nákup vozu z pohodlí domova. Většina zákazníků sice podle našich zkušeností preferuje osobní návštěvu dealera, ale zároveň se postupně zvětšuje počet těch, kteří jsou ochotní si vůz koupit online, případně tuto formu prodeje dokonce preferují,“ vysvětluje spuštění služby generální ředitel společnosti Kia Czech Arnošt Barna.

On-line prodej je v první fázi určený pro prodej elektromobilů a plug-In hybridů, tedy pro modely e-Niro, e-Soul a modely Ceed Sportswagon PHEV, XCeed PHEV, Sorento PHEV a Niro PHEV. Právě zájemci o tento typ vozů jsou totiž nejvíce nakloněni nové formě prodeje. V další fázi bude nabídka rozšířena o další modely prodávané na českém trhu.

On-line prodej funguje na platformě elektronického tržiště. Vozy nebude prodávat společnost Kia Czech, ale konkrétní dealeři. S nimi také zákazník bude uzavírat kupní smlouvu a řešit s nimi další služby, například financování nebo dodatečnou výbavu z originálního příslušenství Kia. Vozy jsou v on-line prostředí k dispozici za pevné a závazné ceny. Ty však neurčuje importér, ale jednotliví dealeři Kia.

„Kia nechce jít cestou tzv. agenturního prodeje, v rámci kterého vozy prodává přímo importér a dealeři fungují jako zprostředkovatelé při předání vozu zákazníkovi. Proto jsme hledali takový systém, který zákazníkům na jedné straně zajistí přehlednou a komplexní nabídku a na druhé straně bude výhodný i pro naše dealery. On-line tržiště splňuje oba předpoklady a nabízí výhody jak zákazníkům, tak dealerům,“ vysvětluje tisková mluvčí společnosti Kia Czech Kateřina Vaňková Jouglíčková.

 

Datum zveřejnění

6.5.2021

Zdroj informací

Kia Czech

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2645 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál