Servind

Olife Energy přichází s novým wallboxem

Olife Energy přichází s novým wallboxem

Česká společnost Olife Energy, která se zabývá výrobou nabíjecích stojanů pro elektromobily, přichází na český trh s novým wallboxem o nabíjecím výkonu 22 kW. K dostání jsou varianty Base pro základní užití a Smart pro náročnější uživatele. Cena wallboxu začíná na 17 000 Kč.

Nový wallbox od společnosti Olife Energy nabízí nabíjecí výkon 22 kW, což je mezi AC nabíječkami maximum. Nejlepší nabíjecí parametry wallbox dosahuje po připojení na třífázovou přípojku 400 V. Je možné ho ale připojit i jednofázově k jakékoli domácí elektrické síti o napětí 230 V.

Základní varianta Base, jejíž cena začíná na 17 000 Kč, nabízí komfortní nabíjení pro účely domácností nebo menších firem. Wallbox je vybaven čtečkou RFID čipů pro bezpečnou identifikaci uživatelů a volitelně i systémem řízeného nabíjení, který zabraňuje přetížení elektrické sítě a v reálném čase využívá maximum volného příkonu pro maximální rychlost nabíjení bez nutnosti navyšovat hodnotu hlavních jističů.

Generální ředitel společnosti OlifeEnergy Petr Martinec k novému wallboxu říká: „Naším cílem bylo vytvořit perfektní řešení pro jakoukoliv situaci, která vyžaduje dobíjení jednoho vozu z elektrické sítě na střídavý proud. Výsledkem je nový OlifeEnergy Wallbox, který byl kompletně navržen a vyroben v České republice a navazuje na českou tradici kvality a inovací v průmyslu.”

Varianta Smart bude k dostání od 36 000 Kč. Je určena pro náročnější uživatele a firemní zákazníky, kteří potřebují nabíjet i několik desítek vozů. Tento wallbox je díky možnosti připojení do sítě OlifeEnergy Net možné využít i jako veřejný nabíjecí bod. Pokročilé funkce, jako jsou možnost zpoplatnění nabíjení pro další uživatele, vzdálená administrace a diagnostika, z něj činí výrobek pro klientelu, která vyžaduje širší uživatelské možnosti a lepší kontrolu nad nabíjecím procesem.

Obě varianty lze objednat se základním rovným nebo pohodlnějším krouceným kabelem a konektory typu 1 i 2. Wallbox vyniká dílenským a designovým zpracováním a je určen i pro venkovní instalaci. Odolá všem typům povětrnostních podmínek, včetně přímého působení deště a sněhu. Na trh je i varianta Doublebox s výstupy pro nabíjení dvou vozů zároveň.

Datum zveřejnění

28.5.2021

Zdroj informací

Olife Energy

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2479 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál