Servind

Vzducholoď Goodyear opět ve vzduchu

Vzducholoď Goodyear opět ve vzduchu

Vzducholoď Goodyear vloni po deseti letech opět vstoupila na evropské nebe. Letos na starém kontinentu navštíví ještě víc míst.

 Vzducholoď už tento týden snímala letecké záběry závodů Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR) na Nürburgringu. Poté bude impozantní dopravní prostředek brázdit vzdušný prostor nad řadou evropských měst, včetně Londýna, Milána, Le Mans a Prahy (30. 7.). Bude také zprostředkovávat unikátní letecké záběry nejzajímavějších motoristických závodů, včetně 24 Hodin Le Mans,, PURE ETCR a BTCC. Během evropské cesty vzducholodi se bude na vybraných místech podél celé trasy na oslavu jejího příletu konat i řada speciálních akcí.

V Evropě létá v barvách společnosti Goodyear poloztužená vzducholoď Zeppelin NT, která je největším modelem svého druhu na světě.

Poprvé se vzducholoď Goodyear ukázala na okruhu Nürburgring, kde pořizovala letecké záběry ze závodů seriálu WTCR pro sportovní kanál Eurosport. Goodyear je oficiálním dodavatelem pneumatik pro závody WTCR.

Následně 24. a 25. června vzducholoď poletí z Bonnu do Londýna, kde se připojí k závodu Britského mistrovství cestovních vozů (BTCC) v Brands Hatch. Zajistí tam televizní záběry, díky nimž budou moci fanoušci motoristického sportu pozorovat závody ze zcela nové perspektivy, a nabídne památeční lety přes britskou metropoli pro veřejnost.

Ve dnech 16. až 18. července vzducholoď navštíví Milán a závod 6 hodin v Monzy, který je součástí FIA Mistrovství světa Endurance (WEC). Dále pak zaletí do slovinské Lublaně (21. července) a polské Wroclavi.(30. července až 2 srpna). Na cestě mezi těmito dvěma městy bude přelétat i nad Prahou, kde bude 30.  července v dopoledních hodinách kroužit nad Vyšehradem. Z Wroclavi bude pokračovat do Kodaně, kde zavítá na tamní průkopnický závod elektrických vozidel PURE ETCR. Letový kalendář 2021 vzducholodi se uzavře při závodě 24 hodin Le Mans (21. až 22. srpna), kde rovněž pomůže při podrobném živém televizním přenosu kanálu Eurosport.

Datum zveřejnění

7.6.2021

Zdroj informací

Goodyear

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.249 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál