Servind

Volkswagen spouští aktualizace Over the Air

Volkswagen spouští aktualizace Over the Air

Volkswagen činí další velký krok na cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. Od letošního léta budou modely z rodiny ID. dostávat pravidelné aktualizace softwaru prostřednictvím bezdrátové technologie „Over the Air“. Volkswagen je tak prvním a dosud jediným výrobcem v mainstreamovém segmentu, který tuto inovativní technologii zpřístupňuje široké vrstvě zákazníků.

Jako první obdrží aktualizaci model ID.3. V červenci 2021 bude nejnovější verze softwaru ID.Software 2.3 dodána mobilním přenosem dat zákazníkům, kteří jsou členy klubu „First Movers Club“. Aktualizace zahrnuje optimalizace a vylepšení v oblastech ovládání, provozních vlastností a komfortu. Postupně budou následovat aktualizace pro všechny majitele vozů ID.3 a ID.4 a ID.4 GTX. V budoucnosti bude Volkswagen aktualizovat software svých vozidel ID. ve dvanáctitýdenním intervalu.

Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy, k tomuto průkopnickému kroku říká: „Volkswagen urychluje digitalizaci. Po úspěšném uvedení naší rodiny elektromobilů ID. na trh stojí značka Volkswagen znovu v čele vývoje. Pro zákazníky vytváříme zcela nové, digitální zážitky s novými funkcemi a ještě vyšší úrovní komfortu, a to každých dvanáct týdnů. Jako první výrobce v mainstreamovém segmentu tak zařazujeme do naší standardní nabídky dalekosáhlé aktualizace prostřednictvím bezdrátové technologie Over the Air.“

První aktualizace elektromobilů ID. nabízí vylepšení řady funkcí. Aktualizace zahrnuje mimo jiné rozšířenou funkčnost systému ID.Light, optimalizované rozpoznávání okolí, dynamickou regulaci dálkových světel, vylepšenou ovladatelnost, přizpůsobený design informačního a zábavního systému a vylepšení provozních vlastností a stability.

Aktualizace softwaru se přenáší bezdrátově přímo do centrálních vysokovýkonných počítačů ICAS (In Car Application Server) v modelech ID. Tyto počítače mají u vozidel na základě moderní platformy MEB na starosti funkce, které byly u dřívějších generací vozidel rozděleny mezi velký počet řídicích jednotek. Nová elektronická architektura je nejen výkonnější a inteligentnější, ale také usnadňuje výměnu dat a funkcí mezi jednotlivými systémy ve vozidle. Aktualizace „Over the Air“ se tak mohou týkat až 35 řídicích jednotek.

„Vozidla, která jsou vždy vybavena nejaktuálnějším softwarem a zákazníkům poskytují excelentní digitální zážitky, mají pro budoucí úspěch značky Volkswagen enormní význam. Proto jsme speciálně pro průběžné aktualizace softwaru vozidel založili agilní projektovou organizační jednotku ID.Digital. Díky tomu jsme schopni rychle shromažďovat zpětnou vazbu od zákazníků a flexibilně reagovat na jejich požadavky. Modely ID. tak zůstanou i po předání zákazníkovi vždy v nejaktuálnějším stavu a zvýší se jejich zůstatková hodnota,“ říká člen představenstva, odpovědný za vývoj značky Volkswagen Thomas Ulbrich.

Motorem digitalizace značky je úzká spolupráce mezi organizační jednotkou ID. Digital a společností CARIAD pro vývoj automobilového softwaru v rámci koncernu Volkswagen. Výsledkem této spolupráce je velké know-how v oblasti softwaru. Značka tak profituje z ekonomické síly koncernu a současně využívá rychlost agilní softwarové společnosti CARIAD. „Aktualizace ‚Over the Air‘ jsou ústřední funkcí digitálního, síťově propojeného automobilu. Pro zákazníky se stanou součástí jejich každodenního života – podobně jako stahování nejnovější verze operačního systému nebo aplikací do chytrého telefonu,“ říká předseda představenstva společnosti CARIAD Dirk Hilgenberg.

Značka Volkswagen vytváří aktualizacemi softwaru „Over the Air“ předpoklady pro nové obchodní modely. V budoucnosti již zákazníci nebudou muset při koupi vozidla uvažovat nad tím, jakými funkcemi má být jejich vůz vybaven a jaká konfigurace dosáhne nejvyšší možné ceny při pozdějším prodeji ojetého vozu. Hardware bude do značné míry standardizován. Dodatečné funkce a inovativní technologie bude možné získávat i během provozu vozidla prostřednictvím softwarové aktualizace.

Datum zveřejnění

9.7.2021

Zdroj informací

Volkswagen

Foto: Volkswagen

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2224 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál