Vozy Škoda pro Ministerstvo spravedlnosti

Vozy Škoda pro Ministerstvo spravedlnosti

Škoda Auto zvítězila ve všech čtyřech částech tendru Ministerstva spravedlnosti na dodávky civilních vozů. Celkem 175 osobních vozů různých modelů odebere resort spravedlnosti v období čtyř let.

Ministerstvo spravedlnosti ČR a jeho podřízené organizace i další organizační složky dostanou 175 vozů Škoda pro potřeby resortu, který je postupně odebere v průběhu následujících čtyř let v souladu se čtyřmi rámcovými smlouvami. V pražském sídle Škoda Auto Česká republika smlouvy podepsali Jiří Maláček za dodavatele a náměstek ministryně spravedlnosti Zbyněk Spousta za objednatele.

Tendr byl rozdělen na čtyř části, přičemž nabídku bylo možné podat pro každou část zvlášť. Škoda Auto se soutěže zúčastnila ve všech částech a její nabídky byly vyhodnoceny jako nejvýhodnější.

Mezi 175 vysoutěženými automobily budou zastoupeny čtyři modelové řady v několika variantách. Konkrétně se jedná o vozy Fabia Combi Ambition 1,0 TSI, Octavia Ambition 1,0 TSI, Octavia Combi Ambition 1,0 TSI, Octavia Combi Ambition 2,0 TDI, Superb Ambition 1,5 TSI, Superb Ambition 2,0 TDI, Superb Style 2,0 TSI 4×4, Superb Style 2,0 TDI 4×4 a Karoq Ambition 2,0 TDI 4×4 v běžném provedení, které lze objednávat v základní specifikaci, nebo s vybranou volitelnou výbavou a příslušenstvím.

Vozidla budou kromě ministerstva využívat jeho podřízené subjekty, organizační složky a příspěvkové organizace včetně soudů a státních zastupitelství. Hodnota celého tendru činí přibližně 92 milionů korun bez DPH.

„Opět se potvrzuje, že vozy Škoda vynikají poměrem ceny k užitné hodnotě. Kromě soukromých českých motoristů si toho ve stále větší míře všímají i firmy a státní orgány. Ministerstvo spravedlnosti patří k našim nejnovějším zákazníkům z veřejného sektoru. Jsem rád, že jsme splnili náročné požadavky tendru na dodávku automobilů různého zaměření,“ prohlásil po slavnostním podpisu rámcových smluv vedoucí českého zastoupení Škoda Auto Jiří Maláček.

„Díky nové smlouvě můžeme pro celý resort spravedlnosti pořídit až 175 nových automobilů. Potěšilo mě, že pro Vězeňskou službu, soudy a další složky české justice pořídíme české vozy,“ uvedl náměstek ministryně spravedlnosti pro řízení sekce provozní a právní Zbyněk Spousta.

Nejnovější dodávka vozů Škoda pro potřeby resortu spravedlnosti píše další kapitolu v dlouhé a oboustranně prospěšné spolupráci mezi společností Škoda Auto a Českou republikou. České automobily již dlouhá léta slouží v resortu vnitra, ale uspěly i v centrálním výběrovém řízení ministerstva financí pro resorty dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a místního rozvoje. Nyní se k nim připojuje také ministerstvo spravedlnosti.

Datum zveřejnění

22.7.2021

Zdroj informací

Škoda Auto

Foto: Škoda Auto

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2239 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál