Vzducholoď Goodyear pozdravila Prahu

Vzducholoď Goodyear pozdravila Prahu

Po desetileté pauze se loni na evropské nebe vrátila vzducholoď v barvách americké společnosti Goodyear. Letos do svého letového plánu vedle Londýna, Milána, Le Mans a dalších měst opět zařadila i Prahu. Čeští fanoušci mohli vzducholoď obdivovat nad pražským Vyšehradem, kde se na pár hodin zastavila při své cestě do polské Wroclavi.

„Vzducholoď je jako světoznámý symbol značky Goodyear pověstná i zde. Velice nás těší, jaký zájem při průletu republikou a zejména v Praze vzbudila a věříme, že k nám v budoucnu zavítá častěji,“ řekl Consumer Brand & Product Marketing Coordinator společnosti Goodyear pro Českou republiku a Slovensko Milan Marušák.

Poloztužená vzducholoď Zeppelin NT v barvách společnosti Goodyear, která létá v Evropě, je stejná jako tři vzducholodi Goodyear ve Spojených státech. Jde o největší model svého druhu na světě. Má na délku 75 m a na výšku téměř 18 m. Pro Goodyear ji provozuje společnosti Deutsche Zeppelin-Reederei z německého Friedrichshafenu.

„Návrat pověstné vzducholodi byl loni jednou z řady nových investic značky Goodyear do jejích aktivit na evropském trhu, které vedle ní zahrnovaly také obměnu evropského produktového portfolia, reorganizaci distribuční sítě společnosti založené nyní na vybrané skupině partnerů, spuštění elektronického obchodu na vybraných trzích, nová mediální partnerství a návrat do mezinárodního motoristického sportu,“ připomněl Milan Marušák.

Nejen americká ikona

Vzducholoď Goodyear je sice častěji k vidění v Americe na největších sportovních událostech, jako jsou závody NASCAR, utkání MLB a golfové mistrovství PGA, ale k vidění bývá i v Evropě. Poprvé sem dorazila v březnu roku 1972 a v červnu téhož roku pak absolvovala první let do anglického Cardingtonu. Pod názvem Europa slavná vzducholoď v následujících čtrnácti letech létala po celé Evropě a objevila se na řadě významných sportovních a kulturních akcí, včetně Velké ceny Německa v roce 1985 na Nürburgringu, French Open 1986 v Rolland Garros a dokonce dvou britských královských svateb.

V roce 1986 byla vyřazena z provozu, ale v následujících letech se na turné po Evropě několikrát vrátily jiné vzducholodě. „Od obnovení letů v létě loňského roku vzducholoď slouží také k natáčení leteckých záběrů nejdůležitějších událostí evropského kalendáře motoristických závodů sezón 2020 a 2021,“ poznamenal Milan Marušák.

Comeback do světa motoristického sportu

Záběry sportovních událostí ze vzducholodi jsou v souladu s comebackem společnosti Goodyear do oblasti mezinárodního motoristického sportu. Od rozhodnutí o návratu značky na sportovní svému byl již Goodyear jmenován oficiálním dodavatelem pneumatik pro třídu LMP2 Mistrovství světa endurance (WEC), evropský seriál závodů Le Mans v sezóně 2021, britský šampionát cestovních vozů (BTCC) a prostřednictvím nového mediálního partnerství s přední evropskou sportovní stanicí Eurosport od sezóny 2020 také FIA Světový pohár cestovních vozů (WTCR) a první seriál čistě elektrických cestovních vozů různých značek Pure ETCR.

V letošním roce vzducholoď již navštívila řadu různých evropských měst a událostí kalendáře motoristických závodů, mimo jiné červnové závody Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup WTCR na Severní smyčce okruhu Nürburgring, britské mistrovství cestovních vozů BTCC v Brands Hatch a červencový závod FIA WEC 6 hodin v Monze. V srpnu ji ještě čeká závod elektrických vozidel Pure ETCR v Kodani a 24 Hodin Le Mans, kde rovněž pomůže při podrobném živém televizním přenosu kanálu Eurosport.

Celý itinerář cesty vzducholodi Goodyear v roce 2021

 1. června Friedrichshafen, Stuttgart, Mannheim, Wiesbaden, Koblenz, Bonn
 2. června WTCR Nürburgring
 3. - 25. června Friedrichshafen, Bonn, Cáchy, Waterloo, Kortrijk, Calais, Folkestone, Ashford, Rochester
 4. - 30. června Londýn a BTCC v Brands Hatch
 5. – 15. července Friedrichshafen, Basilej, Besançon, Dole, Chalons-sur-Saône, Lyon, Valence, Avignon, Nîmes, Marseille, Cannes, Monako, Janov
 6. - 18. července Miláno a 6 hodin v Monze (WEC)
 7. července Verona, Padova, Benátky, Terst
 8. července Lublaň
 9. - 23. července Štýrský Hradec, Wiener Neustadt, Wels, Mnichov, Memmingen
 10. - 30. července Memminger, Augsburg, Řezno, Plzeň, Praha, Trutnov
 11. července - 2. srpna Wrocłav
 12. - 4. srpna Grünberg, Frankfurt nad Odrou, Berlín, Schwerin, Lübeck, Fehmarn
 13. - 8. srpna Kodaň a Pure ETCR
 14. - 10. srpna Fehmarn, Lübeck, Hamburk, Hildesheim, Kassel, Frankfurt, Mannheim, Stuttgart
 15. - 19. srpna Friedrichshafen, Basilej, Besançon, Dole, Chalons-sur-Saône, Sancerre, Orléans
 16. - 22. srpna 24 hodiny v Le Mans (WEC)

Datum zveřejnění

1.8.2021

Zdroj informací

Goodyear

Foto: Goodyear

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3427 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál