Servind

Ford představil novou generaci pick-upu Ranger

Ford představil novou generaci pick-upu Ranger

Ford Ranger je všestranný vůz oslovující rozmanité skupiny zákazníků. Od roku 2015 je jedničkou na trhu pickupů v Evropě, přičemž jeho prodej roste každým rokem rychleji než trh. Stávající generace Rangeru je k dispozici od roku 2012, přičemž v roce 2015 prošla modernizací, která významně urychlila růst prodeje, a podobně jej posílilo uvedení nových motorů EcoBlue v roce 2019.

Silnou stránkou Fordu Ranger je rovnoměrné rozdělení prodeje mezi firemní klientelu, vyhledávající užitkové varianty XL a XLT, a soukromé zájemce o exkluzivní verze Limited, Wildtrack a Raptor. V České republice pracovní verze vyhrávají výběrová řízení u významných odběratelů jako jsou ČEZ, Metrostav, Strabag, policie, hasiči nebo energetické firmy.

Ford uvede novou generaci pick-upu Ranger v Evropě s výběrem čtyř- nebo šestiválcových turbodieselů, s šestirychlostní přímo řazenou nebo desetistupňovou automatickou převodovkou a s elektronicky přiřaditelným nebo stálým pohonem všech kol.

Díky osobitému designu, robustní konstrukci a četným chytrým řešením detailů jde o všestranné vozidlo vhodné pro každého, kdo chce nebo musí v zaměstnání či ve volném čase během každodenního provozu překonávat nástrahy nezpevněných cest.

Nová generace byla vyvinuta převážně v Austrálii. Tamní tým zkušených konstruktérů, inženýrů a inženýrů úzce spolupracoval s dalšími experty Fordu z celého světa. Tato globální spolupráce umožnila přístup k nejmodernějším technologiím, například pro další optimalizaci výkonu a bezpečnosti nového modelu.

Nová generace modelů má o 5 cm delší rozvor náprav a také o 5 cm širší rozchod díky přední nápravě posunuté hodně dopředu. To zvyšuje úhly nájezdu a odjezdu a zvyšuje směrovou stabilitu v terénu.

Materiály měkké na dotek zpříjemňují výrazně vylepšený interiér modelu Ranger. Základním prvkem nabídky konektivity v novém Rangeru je vzpřímená dotyková obrazovka ve středové konzoli. V závislosti na úrovni výbavy Ford nabízí dotykový displej 10“ nebo 12“, který slouží jako doplněk k plně digitálnímu přístrojovému panelu. Umožňuje ovládání prvků moderního komunikačního a zábavního systému Ford Sync 4. Dotykový displej Sync také řidiče pomáhá při parkování v omezeném prostoru a při manévrování v obtížném terénu, protože zobrazuje snímky z různých kamer a senzorů vozidla v 360° pohledu z ptačí perspektivy. Dotykový displej rovněž umožňuje nastavit jízdní režimy.

Ford v přímém dialogu se zákazníky vyvinul další detailní řešení, která rovněž značně usnadňují každodenní používání nákladové plochy - například dva schůdky za zadními koly integrované do nárazníku, které umožňují snadný přístup. Další optimalizace zajišťují, že je zde ještě víc prostoru pro přepravu zboží a další možnosti ukotvení. Ložná plocha se rozšířila o 5 cm a je opatřena odolným plastovým potahem, který je odolný vůči škrábancům a škrábancům.

Nový systém ukládání se speciálními oddělovacími prvky nabízí bezpečné upevnění předmětů různých velikostí. Drobné předměty, které by se jinak musely vzít do interiéru, lze upevnit na kolejnice po stranách ložné plochy pomocí silných flexibilních spon.

Další technické podrobnosti oznámí Ford později. Nový Ranger bude k dispozici pro objednání v Evropě koncem roku 2022 a první vozy budou dodány začátkem roku 2023. Verze, které se prodávají v Evropě, budou i nadále sjíždět z montážní linky v Jižní Africe. Populární pick-up bude v budoucnu tvořit základ také pro Volkswagen Amarok.

Datum zveřejnění

25.11.2021

Zdroj informací

Ford

Foto: Ford

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.236 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál