Servind

Škoda Auto na pomoc firemním elektromobilům

Škoda Auto na pomoc firemním elektromobilům

Škoda Auto Česká republika již uvedla na tuzemský trh jednoduchou a chytrou možnost dobíjení elektrifikovaných vozů prostřednictvím služby PowerPass. Nyní přidává řešení pro firemní zákazníky Chargee. Platforma Chargee za podpory automobilky Škoda Auto nabízí provozovatelům dobíjecí infrastruktury přímé propojení s flotilami elektromobilů. Díky tomu lze efektivně řídit a sledovat celou síť elektromobility. Řidiči snadno najdou vhodnou dobíjecí stanici, kde nabijí své vozidlo a jednoduše za tuto službu zaplatí.

PowerPass je součástí ekosystému Škoda iV, který poskytuje zákazníkům širokou škálu služeb souvisejících s elektromobilitou. Pomocí jediné RFID karty nebo prostřednictvím aplikace PowerPass v chytrém telefonu umožňuje dobíjení po celé Evropě. Kromě veřejných rychlonabíjecích stanic celoevropské sítě Ionity je součástí systému také mnoho dalších veřejných dobíjecích míst ostatních provozovatelů. V České republice jde především o zařízení energetických společností, ale postupně přibývají také dobíjecí body autorizované sítě Škoda Auto Česká republika. Toto řešení se osvědčuje u soukromých majitelů elektromobilů. Pro potřeby firemních klientů byla vytvořena platforma Chargee.

Služba pro majitele elektromobilů zjednodušující dobíjení pomocí aplikace a karty Chargee běží v testovacím provozu a naplno bude spuštěna 1. 1. 2022. Klienti z řad živnostníků a firem vlastnící elektrifikované vozy budou moci jednoduše a rychle nabíjet v síti partnerských dobíjecích stanic na principu „jedna karta, jedna síť, jeden systém“. Od nového roku se do tohoto systému zapojí zhruba 1100 dobíjecích stanic, z nichž 40 % bude typu DC, přičemž v průběhu roku 2022 se počítá s navýšením zmíněného počtu až na 1700.

Platforma Chargee přináší zatím nejucelenější řešení elektromobility pro fleetové zákazníky na českém trhu. Primárně je určena pro firmy, státní orgány, nákupní centra, hromadná sportoviště nebo hotely, ale také pro prodejce automobilů, dopravní společnosti či velkokapacitní parkoviště. Tam všude se vyplatí budovat dobíjecí infrastrukturu. Do této platformy lze také integrovat již existující dobíjecí místa, takže v brzké budoucnosti nabídne nejširší síť dobíjecích bodů s dokonalým přehledem o každé vydané kWh ve firmě i doma a automatickou fakturací všemi směry.

Datum zveřejnění

29.11.2021

Zdroj informací

Škoda Auto

Foto: Škoda Auto

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2476 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál