Servind

Revoluční elektromotor

Revoluční elektromotor

Společnosti Valeo, Valeo Siemens eAutomotive a Renault Group oznámily, že podepsaly memorandum o porozumění za účelem vytvoření strategického partnerství pro návrh, společný vývoj a výrobu elektromotoru nové generace, který se obejde bez kovů vzácných zemin. Trojice partnerů spojí své zkušenosti a odborné znalosti a navrhnou světově unikátní elektrické hnací ústrojí, který poskytne větší výkon za méně energie, hlavně ale bez použití vzácných kovů.

Každý ze tří partnerů v rámci tohoto partnerství bude přispívat k vývoji a výrobě dvou klíčových částí elektromotoru: rotoru a statoru.

Renault vyvine a vyrobí technologii rotoru EESM (Electric Excited Synchronous Motor), který bude navržený tak, že poskytne daleko větší výkon. Přitom se jeho konstrukce obejde bez vzácných zemin. Každá ze společností dodá jednotlivé komponenty, celkovou architekturu pohonu však navrhne Renault, a to pro celou skupinu Renault Group.

Valeo a Valeo Siemens eAutomotive vyvinou a vyrobí stator, který je založen na technologických znalostem v této oblasti, které mu umožňuje využívat vyšší hustotu mědi ve statoru, dokáže stator od Valea produkovat větší výkon, aniž by muselo spotřebovat více elektrické energie.

Renault Group, Valeo a Valeo Siemens eAutomotive budou první, kdo bude sériově vyrábět elektromotor 200 kW bez použití vzácných zemin. Výroba motoru pro vlastní potřeby automobilky bude probíhat v závodě Renault Group Cléon ve Francii v Normandii od začátku roku 2027.

Datum zveřejnění

3.3.2022

Zdroj informací

Valeo

Foto: Valeo

Fotogalerie

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2445 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál