Servind

Toyota integruje středoevropské trhy

Toyota integruje středoevropské trhy

Společnost Toyota Motor Europe spouští integraci všech prodejních, marketingových a poprodejních funkcí na čtyřech středoevropských trzích díky klíčovým úspěchům v tomto regionu. Polsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko budou těsněji koordinovat aktivity značek Toyota a Lexus pod záštitou Toyota Central Europe (TCE). Vedení nové TCE se chopí prezident Jacek Pawlak, sídlo společnosti bude ve Varšavě.

TCE se zaměří na spojení všech společných aktivit back office pod jedinou střechu, například IT, lidských zdrojů a několika dalších podpůrných funkcí. Činnosti front office budou v jednotlivých zemích zachovány při současném posílení funkcí prostřednictvím synergií v plánování zdrojů.

Zásadním krokem kupředu je nově založený proces sdílených skladových zásob vozidel, jehož výsledkem bude zefektivnění dodavatelského řetězce a zkrácení čekacích lhůt. Výhodou pro zákazníky v tomto regionu bude i jednotná modelová nabídka vozidel Toyota a Lexus.

„Touto novou fází dalšího rozvoje našich aktivit ve střední Evropě navazujeme na předchozí úspěchy v tomto regionu. Mezi roky 2015 až 2021 se úhrnný prodej v Maďarsku, České republice a na Slovensku pod dřívější společností Toyota Central Europe téměř ztrojnásobil a podíl na trhu více než zdvojnásobil. Jacek Pawlak s jeho týmem si za tyto úspěchy zaslouží pogratulovat, neboť se jim podařilo tento region pozvednout na úroveň evropských zemí s nejvyššími prodeji. Jsem přesvědčen, že větší Toyota Central Europe bude v rámci TME úspěšným předobrazem konsolidace regionálních trhů,“ říká viceprezident TME pro prodej vozů Toyota a Lexus Tom Fux.

Mezi 1. lednem 2015 a 31. březnem 2022 působila TCE z Budapešti a řídila veškeré obchodní činnosti značek Toyota a Lexus pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko, zatímco obchodní aktivity v rámci Polska zajišťovala Toyota Motor Poland. Od 1. dubna se právnická osoba Toyota Motor Poland se sídlem ve Varšavě stává subjektem Toyota Central Europe. Někdejší Toyota Central Europe se sídlem v Budapešti se současně přejmenovává na Toyota Central Europe – Hungary, podobně jako Toyota Central Europe – Czech a Toyota Central Europe – Slovakia.

Toyota Central Europe

Místo: Varšava, Polsko

President: Jacek Pawlak

Země: Polsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko

Generální ředitelé

Česká republika: Martin Peleška

Slovensko: Milan Kočka

Maďarsko: Richárd László

Prodej v roce 2021

Maďarsko/Česká republika/Slovensko: 35 014 vozidel

Polsko: 81 128 vozidel

Vlastnictví: 100 % Toyota Motor Europe

Datum zveřejnění

8.04.2022

Zdroj informací

Toyota

Foto: Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3171 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál