Servind

MOL exkluzivně nabízí závodní benzin

MOL exkluzivně nabízí závodní benzin

Od začátku srpna spustila společnost MOL u dvou servisních stanic v Praze a Brně maloobchodní prodej vysokooktanového závodního paliva MOL Racing Fuel 102+. Tato výjimečná pohonná látka patří do rodiny závodních benzinů MOL, které dobyly řadu domácích i mezinárodních sportovních úspěchů. Řidiči budou moci toto vysoce výkonné palivo čerpat do svých vozů až do konce podzimní sezony.

Benzín MOL Racing Fuel 102+ je primárně používán v prostředí motoristického sportu. Je vhodný jak pro automobily, tak i motocykly. Jeho vysoké oktanové číslo přesahuje hodnotu 102 a má pozitivní vliv na zamezení termodynamického klepání neboli nekontrolovaného hoření paliva. Jeho využití vede ke kontrolovanému spalování v motoru bez nežádoucích detonací a tím i k vyššímu výkonu motoru.

„Mimo vysokou energetickou vydatnost vyniká toto palivo i vyšším obsahem kyslíku - nejméně 3,5 %, což má také pozitivní vliv na spalování. Vyrábíme ho ve společnosti MOL Racing Fuel, která produkuje v Maďarsku řadu závodních benzinů. Z toho dva se dovážejí do České republiky pro využití v motorsportu. MOL Racing Fuel Hi5 je špičkové palivo splňující nároky profesionálního motorsportu a benzin MOL Racing Fuel 102+ je naopak známý jako hobby závodní palivo,“ uvedl Martin Pavlíček, vedoucí komunikace společnosti MOL Česká republika.

Závodní benzin MOL Racing Fuel 102+ byl vyvinut s cílem splnit požadavky běžného spotřebitele závodních a sportovních paliv. Doporučuje se jak pro nepřeplňované, tak i pro přeplňované motory s turbodmychadlem.

V porovnání s jinými prémiovými palivy nabízí MOL Racing Fuel 102+ vyšší výkon. Na stojanu je tento benzín označen E10, ačkoliv neobsahuje biosložku v podobě lihu. Ten je nahrazen kvalitnějším ETBE (etyl-terc-butyl-éter), který přináší vyšší výhřevnost a zároveň menší emise. Navíc oproti etanolu neváže ETBE vodu z okolního prostředí, čímž více chrání motor proti korozi a umožňuje i dlouhodobější skladovatelnost paliva.

Palivo MOL Racing Fuel 102+ bude k dostání až do letošního podzimu v servisních stanicích v Praze v Evropské ulici směrem ven z centra a v Brně na adrese Bauerova 4. Každý řidič si zde může vyzkoušet sílu více než 102 oktanů v motoru, které zajistí ještě lepší výkon automobilu.

Datum zveřejnění

11.08.2022

Zdroj informací

MOL

Foto: MOL

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.261 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál