Servind

Fiat Chrysler Automobiles ČR je nově F Automobil Import

Fiat Chrysler Automobiles ČR je nově F Automobil Import

Emil Frey Group v České republice pokračuje v realizaci dohody se skupinou Stellantis o převzetí distribuce značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep a oznamuje novou organizační strukturu importérské společnosti.

V dubnu letošního roku se skupina Emil Frey Group dohodla s koncernem Stellantis na začlenění značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep do svého portfolia a převzetí odpovědnosti za dovoz vozidel těchto značek do České republiky. Nyní, po dokončení všech schvalovacích procesů ze strany antimonopolních orgánů, přichází tato dohoda do fáze realizace.

Současná společnost Fiat Chrysler Automobiles ČR s.r.o. (nově F Automobil Import), zodpovídající za import značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep do České republiky, se nyní oficiálně stává součástí skupiny Emil Frey v ČR a přesunuje své sídlo do Olbrachtovy ulice v Praze. Současně skupina převzala i stávající zaměstnance a smlouvy s koncesionáři.

Cílem nové firmy se sídlem, vedením a působením v České republice bude na tomto trhu dále rozvíjet potenciál a image proslulých značek, které se staly neoddělitelnou součástí světové automobilové historie, daly světu řadu ikonických modelů a neustále přinášejí zákazníkům fascinující designové směry i přelomové technické inovace. Jedná se o zejména o Fiat či značku Alfa Romeo. Z historického dědictví čerpá i Abarth, stejně jako Jeep. Klíčovou roli v portfoliu značek hraje Fiat Professional a jeho komplexní nabídka lehkých užitkových vozů.

Za úkol posílit další rozvoj těchto značek bude zodpovídat zejména nově jmenovaný jednatel a ředitel společnosti F Automobil Import Jaromír Heřmanský. Dosud zastával pozici ředitele B2B a LCV pro značky Peugeot, Citroën, Opel a DS. Současně s touto vrcholnou pozicí v rámci F Automobil Import bude Jaromír Heřmanský vykonávat také funkci ředitele značek Fiat, Fiat Professional a Abarth. Přitom bude úzce spolupracovat s Tomášem Zahelem, který se stává ředitelem značek Alfa Romeo a Jeep. Na tuto pozici postupuje Tomáš Zahel z dosavadní funkce produktového manažera pro Opel.

Funkci PR manažerky bude v nové společnosti i nadále zastávat Sylva Marounková. O PR značek Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Abarth a Fiat Professional se stará již více než pět let, přičemž má za sebou desetiletou kariéru v automobilovém průmyslu.

Pozice manažerky pro marketing a media se ujme nově nastupující Alena Kudrnová. Ta v letech 2012–2014 získávala první zkušenosti s marketingem v automobilovém světě a následně je prohloubila během téměř sedmiletého působení jako manažerka komunikace ve firmě Decathlon.

Roli prodejního ředitele ve společnosti F Automobil Import zaujme Pavel Kočí, stávající zónový manažer pro nové vozy Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Abarth a Fiat Professional.

Jmenované zástupce společnosti F Automobil Import doplní také stávající zaměstnanci a nové posily z vnitřních či vnějších zdrojů, aby tato kompletní sestava zajistila efektivní chod společnosti.

Kromě prostor na Olbrachtově ulici v Praze, které sdílejí zaměstnanci všech importérských firem skupiny Emil Frey v ČR, bude skupina nadále využívat budovu v Čestlicích užívanou v současné době zaměstnanci stávající společnosti Fiat Chrysler Automobiles ČR.

Datum zveřejnění

03.10.2022

Zdroj informací

Emil Frey Group

Foto: Emil Frey Group

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2577 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál