Servind

Renault Trucks otevírá závod na použité díly

Renault Trucks otevírá závod na použité díly

Značka Renault Trucks podniká další kroky k přechodu svých průmyslových provozů na oběhové hospodářství s cílem snížit dopad nákladních vozidel na životní prostředí a využívání přírodních zdrojů. Na počáteční iniciativu, kde v továrně pro ojetá vozidla Used Trucks Factory v Bourg-en-Bresse a továrně v Limoges repasovala vybraná ojetá vozidla, navazuje otevření závodu na použité díly Renault Trucks v domovském sídle značky v Lyonu – Vénissieux, kde budou vozidla demontována a jejich díly znovu použity.

V uplynulých pěti letech Renault Trucks významně investoval do oběhového hospodářství uplatněním trojrozměrného přístupu, který spočívá v regeneraci, přepracování a recyklaci ojetých nákladních vozidel. Renault Trucks současně realizuje řadu projektů, jejichž cílem je prodloužit životnost prodávaných vozidel. Například ojetá nákladní vozidla repasuje podle přísných průmyslových procesů v továrně na ojetá nákladní vozidla, kde je modernizuje pomocí nejnovějších technologií navržených v regeneračním centru v Lyonu a připravuje k prodeji také speciální edice ojetých vozidel.

Used Parts Factory: recyklace vozidel Renault Trucks na konci jejich životnosti

Značka Renault Trucks v souladu se svým plánem na recyklaci nákladních vozidel na konci životnosti a opětovné využití jejich náhradních dílů, otevírá ve výrobním závodě v Lyonu-Vénissieux v blízkosti logistického centra specializovaný závod o rozloze 3000 m2 kde bude zpracovávat ojetá vozidla Renault Trucks s vysokým počtem najetých kilometrů a vybírat díly s potenciálem pro opětovné použití. Vozidla Renault Trucks a jejich komponenty jsou navrženy tak, aby vydržely více než 1,5 milionu kilometrů.

Vozidla na konci životnosti budou v továrně na použité díly demontována. Operátoři odstraní komponenty, které byly dříve označeny jako vhodné pro opětovné použití (motor, převodovka, kabina, palivová nádrž, nárazníky, deflektory atd.). Po demontáži dílů určených k opětovnému použití budou ty ostatní recyklovány. Například rámy podvozků budou rozřezány, odeslány do nedaleké slévárny a použity při výrobě nového vozidla.

Komponenty určené k opětovnému použití budou následně zkontrolovány, vyčištěny a označeny referencí. Tyto použité náhradní díly budou následně odeslány do nedalekého skladu náhradních dílů Renault Trucks, stejně jako nové náhradní díly.

Used Parts by Renault Trucks: nabídka použitých náhradních dílů od výrobce

Použité náhradní díly uváděné na trh pod označením "Used Parts by Renault Trucks" budou, stejně jako díly nové, k dispozici na online portálu náhradních dílů výrobce. Na tyto použité náhradní díly se bude vztahovat záruka výrobce a jejich cena bude v průměru o 50-60 % nižší než cena dílů nových.

Co se týče použitých dílů pro své staré modelové řady, Renault Trucks nadále spolupracuje se společností Indra Automobile Recycling a své síti nabídne sortiment dílů získaných demontáží, kterou provádí tato specializovaná recyklační společnost.

Touto novou nabídkou pokračuje Renault Trucks ve svém úsilí o uhlíkovou neutralitu. Řeší také nedostatek komponent a surovin, který má dopad na celé odvětví.

Datum zveřejnění

11.10.2022

Zdroj informací

Renault Trucks

Foto: Renault Trucks

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2473 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál