Servind

Komplexní řešení pro úsporu energie a zdraví

Komplexní řešení pro úsporu energie a zdraví

Blíží se léto, a je tedy vhodná doba uvažovat o řešení ideálních vzduchových podmínek podle konkrétního prostředí. Společnost Bezpečný vzduch a její produkty umožní velmi efektivně ochladit velké společné prostory i personál, optimalizovat kvalitu vzduchu uvnitř budov a dosáhnout okamžité výsledky.

Společnost Bezpečný vzduch se specializuje na nejnovější doplňky vzduchotechnických zařízení, které zajišťují tepelný komfort a čistění vzduchu pro soukromé, veřejné a vládní budovy, a přitom pomáhají snižovat uhlíkovou stopu. Tuto moderní vzduchotechniku můžete využít ve velkých prostorách, jako jsou například sklady či výrobní haly, autosalony, zdravotnická zařízení, obchodní centra a další prostory s minimální výškou stropu 4,80 m.

Cílem společnosti Bezpečný vzduch je poskytovat komplexní řešení pro snížení produkce CO2, úspory energií v oblasti vzduchotechniky, optimální teplotu a zdravý vzduch ve všech typech vnitřních prostor. Nabízí nejmodernější technologie, které doplňují již nainstalované vzduchotechnické systémy. Svým zákazníkům šetří náklady na provoz, snižuje jejich spotřebu energií a zároveň poskytuje jim, jejich zaměstnancům i klientům bezpečné zázemí pro všechny aktivity.

Produkty společnosti Bezpečný vzduch slouží k ochlazování prostor a odstraňování prachu, pylů, bakterií a dalších škodlivin z ovzduší, čímž přispívají k vytváření zdravějšího a bezpečnějšího vnitřního prostředí. Společnost využívá moderní technologie a nejlepší materiály, aby její produkty měly co nejnižší spotřebu energie a v maximální míře přispívaly k ochraně životního prostředí. Tím její zařízení významně napomáhají ke snížení produkce CO2.

Jelikož teplé dny pomalu přicházejí, je čas zaměřit se na odvětrávání vnitřních prostor, kde můžou teploty v horkých letních dnech vyšplhat až k nebezpečně vysokým hodnotám. Společnost Bezpečný vzduch nabízí jednoduché řešení tohoto stále palčivějšího problému: destratifikační ventilátory. Technologie destratifikačních ventilátorů využívá jedinečnou vzduchovou turbínu, která vytvořila nový standard destratifikace. Umožňuje pohyb velkého množství vzduchu na velké vzdálenosti s použitím velmi malého množství energie.

Destratifikace je důležitá optimalizační funkce, která zefektivní stávající chlazení (či vytápění). Destratifikační ventilátory se instalují do prostor ke stávající klimatizaci pro snížení teplotních rozdílů mezi stropem a podlahou. Podle výšky stropu uspoří až 50 % nákladů na provoz. Ventilátory se instalují pod strop a jejich účelem je optimalizace teploty v halách a jiných prostorách a zároveň redukce nákladů na chlazení (nebo vytápění v zimní sezoně). Zajišťují plynulou cirkulaci vzduchu směrem k podlaze, dále po místnosti a opět vzhůru. Díky tomu se vzduch pohybuje stejnou rychlostí v celém interiéru za použití minimálního příkonu energie, čímž je dosaženo rovnováhy teploty i úspory nákladů (obvykle mezi 20 a 50 %). Ventilátory společnosti Bezpečný vzduch jsou navíc velmi lehké a nezatěžují konstrukci stropu.

Oproti jiným typům ventilátorů, jako jsou například lopatkový, nástěnný nebo podstropní, je při použití destratifikačního ventilátoru teplota v celé prostoře vyrovnaná a navíc dochází k úspoře nákladů (ostatní typy těchto zařízení mají naopak velmi vysokou spotřebu energie). Destratifikační ventilátor také není hlučný a může být instalován i do památkově chráněných objektů.

Kromě optimální teploty je ve vnitřních prostorách nutné řešit i kvalitu ovzduší, proto společnost nabízí také zařízení na čištění vzduchu. Jedná se o vyvíječ záporných iontů. Záporné ionty se běžně vyskytují na přírodních místech, jako jsou vodopády, hory nebo mořské pobřeží, a mají pozitivní vliv na naši náladu i zdravotní stav. Ionizátor společnosti Bezpečný vzduch je zabudován přímo do jejího destratifikačního ventilátoru, a není proto nutné instalovat žádné další zařízení. Ionizátor zajišťuje nejúčinnější bipolární ionizaci, která odstraní až 99 % virů a bakterií, až o 80 % snižuje výskyt plísní a také potlačuje pachy, které se ve vnitřních prostorách mohou vyskytovat.

Výsledkem je čerstvý, čistý a hlavně zdravý vzduch, neboť podle Světové zdravotnické organizace patří mezi nejčastější přenosné nemoci infekce dýchacích cest, přičemž vzduch v uzavřeném prostoru představuje ideální prostředí pro šíření kapénkových infekcí. Ionizátor společnosti Bezpečný vzduch čistí vzduch ve vnitřních prostorách bezpečně a bez ozónu, čištění může být prováděno za přítomnosti lidí a jeho účinnost je prokázaná i Státním zdravotním ústavem v Praze.

Regulaci teploty i čištění vzduchu ve vnitřních prostorách můžete v rámci úspory vyřídit se společností Bezpečný vzduch při jednom a plíce vás i všech, kteří se ve vaší budově vyskytnou, vám poděkují. Zajistíte jim totiž vysoký a stálý hygienický, antivirový a antibakteriální standard. Celému tělu pak prospěje kontrolovatelný tepelný komfort. Mimoto se budete podílet na snižování emisí CO2 a také snížíte svou spotřebu energie, a pomůžete tak k zachování planety pro budoucí generace.

Všechny produkty společnosti Bezpečný vzduch jsou stoprocentně recyklovatelné, mají dlouhou životnost a jsou vyráběny i umisťovány s respektem k životnímu prostředí.

Datum zveřejnění

1.6.2023

Zdroj informací

Bezpečný vzduch

Foto: Bezpečný vzduch

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.5409 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál