Servind

Volkswagen Financial Services spouští půjčovnu elektromobilů

Volkswagen Financial Services spouští půjčovnu elektromobilů

Společnost Volkswagen Financial Services podporuje rozšiřování elektromobility a pro svou firemní klientelu připravila novou půjčovnu elektromobilů. Zákazníci si tak mohou za výborných podmínek vyzkoušet elektricky poháněné vozy v reálných podmínkách. Vozový park půjčovny zahrnuje i zcela nové elektromobily Volkswagen ID. Buzz a ID. Buzz Cargo.

„Pro úspěch elektromobility se snažíme dělat maximum. Jedním z kroků je i nová půjčovna plně elektrických vozů, která našim klientům nabízí jedinečnou příležitost důkladně se seznámit s elektromobily v provozních podmínkách jejich vlastní flotily, a osobně se tak přesvědčit o přínosech pro firemní vozový park a plnění firemních cílů v oblasti ESG,“ říká Václav Vacek, manažer e-mobility ve společnosti Volkswagen Financial Services.

Není nad vlastní zkušenost. Z tohoto poznatku vychází i projekt půjčovny elektromobilů od Volkswagen Financial Services, která nabízí firmám se zájmem o elektromobilitu možnost zjistit, zda je pro ně přechod na elektrické automobily tou správnou volbou. Na výběr je průběžně rozšiřovaná škála modelů, která v současnosti zahrnuje modely Audi Q4 e-tron Sportback, Škoda Enyaq iV i Enyaq Coupé iV, CUPRA Born, Volkswagen ID.4 a ID.5 spolu s ID. Buzz v osobní i užitkové verzi.

Zákazník si může zvolit dobu pronájmu od 7 do 60 dní. Nájemné 500 Kč bez DPH za den zahrnuje pojištění vozidla s 5% spoluúčastí, nabíjecí kartu CHARGEE a servisní kartu s kontaktem na technickou asistenci. Počet ujetých kilometrů za den je stanoven na 150 km (ujeté kilometry nad touto hranicí jsou zpoplatněny částkou 1,80 Kč bez DPH/km). Elektromobily z půjčovny se předávají a vracejí u autorizovaného prodejce Porsche Praha-Prosek v Praze 8, vozy ID. Buzz Cargo také u prodejců PIA Ostrava a Auto Vysočina.

Zákazníci při zapůjčení elektromobilu získají také kompletní nabídku financování včetně pojištění. Elektromobilita nabízí firmám řadu výhod včetně úlev v oblasti dálničních známek nebo parkování. K ochraně životního prostředí přispívají jak nulové lokální emise, tak citelné snížení hluku, který negativně ovlivňuje zdraví člověka. Firmy, které budou své elektromobily nabíjet elektřinou z obnovitelných zdrojů, mohou výrazně snížit celkové emise CO2. Správci vozových parků ocení kromě environmentálních přínosů také snadnou údržbu a menší pravděpodobnost oprav. Řidiče si elektromobily získají snadným řízením, komfortem a vysokými výkony s pohotovou akcelerací.

Atraktivní nabídku pro firemní klientelu představují čtyři zcela nové modely ID. Buzz, tři v užitkové verzi Cargo a jeden v osobní verzi People. ID. Buzz posouvá elektromobilitu do nové dimenze a na silnici je díky progresivnímu pojetí ikonického designu modelů Bulli nepřehlédnutelný. Užitková verze Cargo nabízí firmám, podnikatelům a živnostníkům cenově výhodnou elektromobilitu pro podnikání. Její nákladový prostor o objemu až 3,9 m3 pojme dvě europalety a za vůz lze připojit přívěs o hmotnosti až 1000 kg. Na posádku osobní verze People čeká mimořádně prostorný interiér s až sedmi sedadly. Pětimístné MPV nabídne za druhou řadou sedadel až 1121 l pro zavazadla. Každodenní cestování usnadní nejmodernější chytré funkce završené systémem Travel Assist se sdílenými daty. Stejnosměrné nabíjení je koncipováno pro výkon až 170 kW, takže nabití z 5 na 80 % je otázkou přibližně půl hodiny.

Značka Škoda Auto je ve vozovém parku půjčovny aktuálně zastoupena modely Enyaq Sportline iV 80x 195 kW a Enyaq Coupé RS iV 220 kW. Na operativní leasing lze elektrické SUV pořídit za měsíční splátky od 15 990 Kč bez DPH. Špičková technika na koncernové platformě MEB umožňuje modelům Enyaq rychlé nabíjení z 10 na 80 % za 29 minut a dlouhý dojezd až 550 km. K nejvyšší úrovni bezpečnosti a komfortu přispívají nejmodernější asistenční systémy včetně asistované jízdy 2.0.

Portfolio osobních elektromobilů Volkswagen reprezentují modely ID.4 Pro Performance 150 kW a ID.5 Pro Performance 150 kW. Všestranné elektrické SUV se vyznačuje snadným, intuitivním ovládáním a širokou nabídkou vyspělých technologií včetně světlometů IQ.LIGHT LED Matrix a bezdrátových aktualizací OTA (Over-the-Air). Tepelné čerpadlo zvyšuje hospodárnost využíváním odpadního tepla k vytápění interiéru za nižších teplot. Dojezd na jedno nabití se tím podařilo prodloužit až na 526 km. Při rychlém nabíjení lze využívat výkon až 135 kW. Nejnáročnější zákazníky uspokojí vrcholná verze ID.4 GTX s pohonem všech kol 4MOTION a nevšední jízdní dynamikou. Ještě vyšší úroveň elektrické mobility nabízí model ID.5, první elektrické SUV kupé značky Volkswagen.

Zdánlivě protikladnými vlastnostmi ohromí své uživatele elektromobily Audi Q4 40 e-tron Sportback 150 kW, které kombinují vzrušující vzhled a podmanivé výkony s mimořádnou funkčností a velkorysým vnitřním prostorem pro cestující i zavazadla. Audi Q4 e-tron je tak dokonale připraveno na překonávání dlouhých vzdáleností, což dokládá i maximální dojezd na jedno nabití až 534 km. Díky 400V nabíjecímu systému lze za 5 minut nabíjení prodloužit dojezd o 100 km a za 22,5 minuty zvýšit stav nabití akumulátorové baterie z 5 na 80 %.

Dalším elektrickým modelem, který si mohou klienti společnosti Volkswagen Financial Services nezávazně vypůjčit, je Cupra Born e-Boost 170 kW. Ambiciózní španělská značka se sportovním duchem přináší s modelem Born nezastavitelný impulz o výkonu až 170 kW, který umožní zrychlení z 0 na 100 km za 6,6 s a dojezd až 552 km. Verze e-Boost nabízí maximální zrychlení, nejdelší dojezd, adaptivní podvozek DCC a unikátní akustický systém e-Sound.

Nabídka je určena pro firemní klienty s vozovým parkem čítajícím pět a více vozidel. Více informací o půjčovně elektromobilů společnosti Volkswagen Financial Services získáte na:

https://www.vwfs.cz/autopujcovna-elektromobilu.html

Datum zveřejnění

27.6.2023

Zdroj informací

VWFS

Foto: VWFS

Výběr jazyka

VALEO 2024

Facebook

AutoWeek

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2548 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál