Servind

ID. Buzz jezdí na pneumatikách Goodyear

ID. Buzz jezdí na pneumatikách Goodyear

Společnost Goodyear oznámila, že pro celou modelovou řadu modelu Volkswagen ID. Buzz i jeho užitkovou verzi ID. Buzz Cargo se budou jako originální výbava montovat pneumatiky Goodyear. ID. Buzz bude po ID.3 druhým vozem ID vybaveným pneumatikami Goodyear.

ID. Buzz převádí klasický tvar vozidel Volkswagen do moderní podoby s elektrickým pohonem. Akumulátor o kapacitě 77 kWh zajišťuje dojezd 400 km. Tomu napomáhá i řada pneumatik Goodyear, které byly zkonstruovány tak, aby minimalizovaly valivý odpor, aniž by se to jakkoli projevilo na jejich dalších užitných vlastnostech.

Goodyear bude jako originální výbavu pro řadu ID. Buzz dodávat letní, zimní a celoroční pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, UltraGrip Performance+ a Vector 4Seasons Gen-3.

Pneumatikám Eagle F1 Asymmetric 5 k nominaci dopomohly jejich jízdní vlastnosti na suchém i mokrém povrchu. Jsou navrženy s cílem velmi pohodlné jízdy a budou se na vozy montovat v rozměru 18“. Eagle F1 Asymmetric 5 vyniká vysokou účinností a chováním za mokra. Vzhledem k tomu, že se jedná o elektrické vozidlo, potřebuje ID. Buzz pneumatiky, které zvládají podmínky elektrického pohonu a zároveň jsou pohodlné a tiché.

Pneumatiky UltraGrip Performance+ byly navrženy tak, aby poskytovaly optimální užitné vlastnosti na sněhu a ledu, a přitom si zachovávaly vysokou hodnotu přilnavosti na suchém povrchu. Pneumatiky, která jsou vhodné pro ráfky o rozměru 18“ a 20“, nabízejí díky svým vlastnostem vynikající brzdnou dráhu na sněhu, omezené opotřebovávání běhounu a menší riziko aquaplaningu. Jako součást řady zimních pneumatik Goodyear nesou UltraGrip Performance+ označení 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake), které dokládá jejich speciální určení pro jízdu na ledu a sněhu.

Pro celoroční obutí poslouží pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3. V rozměrech 235/60R18 (vpředu) a 255/55R18 (vzadu) jsou určeny pro řidiče, kteří požadují všestranné užitné vlastnosti za jakýchkoli povětrnostních podmínek. I tyto pneumatiky nesou označení 3PMSF.

Hans Vrijsen, výkonný ředitel osobních pneumatik Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, řekl: „Je nám ctí, že si nás Volkswagen vybral jako dodavatele pneumatik pro vozy ID. Buzz. Se třemi pneumatikami u naší nabídky dokážeme pokrýt všechny podmínky. Vzhledem k tomu, že se jedná o elektromobil, věnovali jsme zvýšenou pozornost co největšímu snížení hodnoty valivého odporu. Jelikož je elektrifikace klíčovou součástí strategie společnosti Goodyear, disponujeme velmi širokou nabídku pneumatik odpovídajících požadavkům a výkonu vozidel s elektrickým pohonem.“

Datum zveřejnění

20.7.2023

Zdroj informací

Goodyear

Foto: Volkswagen

 

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2617 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál