Servind

Dny techniky v závodě Kvasiny

Dny techniky v závodě Kvasiny

Škoda Auto uspořádala v závodě Kvasiny akci Dny techniky. Během půldenních workshopů se žáci 9. ročníků místních základních škol seznámili s novinkami v technických oborech a zároveň měli možnost si řadu činností sami vyzkoušet. Nechyběla ani prohlídka výrobní linky či jízda s moderním plně elektrickým vozem Škoda Enyaq. Cílem setkání se specialisty ze společnosti Škoda Auto je přiblížit budoucím středoškolákům technické obory a usnadnit jim volbu dalšího vzdělávání na některé z partnerských středních škol.

Dny techniky usnadňují volbu vhodné střední školy

Program Dnů technicky v závodě v Kvasinách je založen na půldenních prohlídkách, které letos zahrnovaly čtyři stanoviště: ukázky moderních technologií, návštěvu montážní linky, jízdu v plně elektrickém voze Škoda Enyaq a soutěže či kvízy. Cílem akce bylo, aby se si žáci mohli vše nejen zblízka prohlédnout, ale hlavně osobně vyzkoušet. Účastí na interaktivních hrách si všichni mohli ověřit, jak jsou na tom se svými technickými dovednostmi. Vedle 3D tisku a použití tzv. 3D pera se seznámili s virtuálním svařováním či počítačovou simulací nastavování vozu ve výrobě.

Zájemci se rovněž seznámili s výhodami odborného výcviku ve společnosti Škoda Auto, který je součástí studia na spolupracujících středních školách. Během Dnů techniky se z tohoto důvodu setkali na výrobní lince i se středoškoláky, kteří již v tomto školním roce v Kvasinách na odborném výcviku působí. Součástí odborné praxe během studia jsou také každoroční projekty konstrukce studentských vozů.

Akce Dny techniky dává žákům 9. tříd dobrý přehled o dalších možnostech jejich uplatnění, pomáhá jim zpřesnit si vlastní dovednosti a zájmy a díky tomu usnadňuje volbu vhodného středoškolského oboru. Během tří dnů se v Kvasinách vystřídali žáci a pedagogové z mnoha základní škol z širšího okolí Rychnovska.

„V probíhající transformaci automobilového průmyslu je rozvoj technických dovedností naprosto zásadní. Je proto nezbytné podporovat zájem o techniku u budoucích generací a zasazovat se o technické vzdělávání na úrovni středních a odborných škol. Letošní Dny Techniky u nás v závodě letos navštívilo téměř 200 dívek a chlapců, u kterých se nám tímto způsobem podařilo posílit jejich technické dovednosti. Ve Škoda Academy ve spolupráci s našimi partnery aktivně podporujeme akce, které nám umožňují prezentovat naši technickou infrastrukturu a zázemí,“ uvedla vedoucí Škoda Academy Maren Kabowski.

„Moderní strojírenské podniky, jako je závod Škoda Auto v Kvasinách, přinášejí velkou perspektivu pro uplatnění, a tak velmi rádi seznamujeme nastávající středoškoláky s možnostmi, jaké mají při volbě dalšího studia. S rostoucím zapojením moderních digitálních technologií je kvalitní vzdělání klíčem k získání dobrého pracovního místa a tím i ke spokojenému osobnímu životu,“ dodal Miloš Halbich, vedoucí závodu Škoda Auto v Kvasinách.

Datum zveřejnění

29.11.2023

Zdroj informací

Škoda Auto

Foto: Škoda Auto

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2238 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál