Servind

Nejspolehlivější jsou podle J.D. Power Lexus a Toyota

Nejspolehlivější jsou podle J.D. Power Lexus a Toyota

Značka Lexus obsadila celkově první příčku v letošním žebříčku spolehlivosti, který sestavila americká společnost J.D. Power. Na druhé místo se posunula Toyota, která zároveň zvítězila v segmentu Mass Market.

Studie spolehlivosti vozidel v USA pro rok 2024 vychází z odpovědí 30 595 majitelů a nájemců nových vozidel modelového roku 2021 po třech letech vlastnictví.

Lexus v rámci studie J.D. Power 2024 U.S. Vehicle Dependability Study získal skóre 135 (PP100) a Toyota se vrátila na vrchol firemního žebříčku se souhrnným skóre 146 (PP100), což je zlepšení o 21 bodů. Čím méně bodů, tím vyšší spolehlivost. Celkem 16 ze 17 hodnocených modelů obou značek se umístilo vždy v první trojce svého segmentu.

Skupina Toyota Motor Corporation zároveň získala devět segmentových ocenění, což je nejvíce od roku 2017, kdy obdržela 10 ocenění. Své segmenty ovládly modely Lexus ES, Lexus IS, Lexus NX, Lexus RX, Toyota 4Runner, Toyota Camry, Toyota Corolla, Toyota Tacoma a Toyota Tundra.

Nejhůř skončily elektromobily se skóre 256 bodů, následované plug-in hybridy s 216 body. Výrazně lépe jsou na tom hybridy se 191 body a vozidla na benzin se 187 body.

Lexus

ES (Midsize Premium Car)

IS (Compact Premium Car)

NX (Compact Premium SUV)

RX (Midsize Premium SUV)

Toyota

4Runner (Midsize SUV)

Camry (Midsize Car)

Corolla (Compact Car)

Tacoma (Midsize Pickup)

Tundra (Large Light Duty Pickup)

Datum zveřejnění

20.2.2024

Zdroj informací

Toyota

Foto: Toyota a Lexus

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2092 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál