Servind

Obchodování s ojetinami se zásadně změní

Obchodování s ojetinami se zásadně změní

Aktuální situace spojená s nemocí Covid-19 mění nákupní chování napříč všemi obory a stranou nezůstal ani obchod s ojetými vozy. Podle Pavla Mařince, majitele společnosti Mama Car, která je třetím největším českým prodejcem ojetých vozů v republice, dochází v tomto oboru v současné době k zásadní proměně obchodních modelů a zákaznického chování. Podle něj se model obchodování s ojetými vozy v blízké budoucnosti zásadně změní.

„Velká část obchodu se přesune do on-line prostředí, a to nejen samotný prodej vozů zákazníkům, ale také výkup vozidel, poradenská činnost a vyřízení veškerých finančních služeb včetně pojištění,“ říká Mařinec.

Společnost Mama Car proto spouští nejen samotný online prodej ale také online chat pro zákazníky, kteří teprve vůz vybírají. Zásadní novinkou budou webináře s edukativní tématikou.

„Chceme našim klientům touto novou formou komunikace poradit jak vybírat ojeté auto a také jim nabídnout možnost nahlédnout pod ruce našim technikům. Ti jim například vysvětlí, kde se na nejběžnějších vozidlech nachází VIN, co znamenají číselné kódy na sklech nebo třeba jak se pozná stáří pneumatiky,“ vysvětluje Pavel Mařinec.

Webináře budou dále obsahovat například základní rady jak prověřit kupovaný vůz, kde takový vůz kupovat, jak jej financovat, jaké požadovat záruky a další užitečné rady, které zájemce o ojetý vůz může potřebovat.

Pavel Mařinec na těchto webinářích počítá také s účastí odborníků a zástupců z Asociace autobazarů, leasingových, úvěrových nebo pojišťovacích společností, stejně tak jako třeba se zástupci servisů a STK: „Program a hosty budeme připravovat podle aktuální situace a zájmu zákazníků.“

Webináře budou zcela zdarma a jejich termíny budou zveřejněny na stránkách www.mamacar.cz. První webinář by se měl konat již v prvních prosincových dnech. Přihlášení k účasti na webináři může být i v anonymním režimu a účastníci budou mít možnost pokládat také otázky formou připojeného chatu. Nezodpovězené, nebo náročné dotazy bude možno vyřešit emailem.

Datum zveřejnění

18.11.2020

Zdroj informací

Mama Car

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

E-shop

Page generated in 0.2569 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál