Servind

Spolupráce Servind a Amtech

Spolupráce Servind a Amtech

Společnost Servind působí v oblasti dodávek materiálů a technologií pro přípravu a lakování povrchů. Téměř 30 let se pohybuje v segmentech autoopravárenství a průmyslové výroby v České republice a na Slovensku. V oblasti průmyslu se zaměřuje na automobilový průmyslu a jeho subdodavatele. Je rovněž aktivní v oblastech dopravy, průmyslové výroby a povrchových úprav dřeva.

Společnost Amtech se řadí k nejúspěšnějším implementátorům SMT systémů, kolaborativních robotů a autonomních mobilních robotů.

Na začátku letošního roku spolupracovníci Servindu absolvovali pracovní workshop ve finské firmě Mirka, která je předním globálním výrobcem v oblasti výroby brusiva, lešticích past a zařízení pro broušení a leštění. Tu na českém a slovenském trhu zastupuje Servind. Hlavním tématem workshopu byly novinky v oblasti robotického broušení, kdy byly představeny hlavice pro robotické broušení řady Mirka Airos. Během setkání byly prezentovány poznatky z použití hlavic v kombinaci s kolaborativními produkty dánského výrobce Universal Robots.

„Hned jak jsme se vrátili zpět z Finska, jsme se začali poohlížet po zástupci těchto špičkových robotů u nás. Po zmapování trhu jsme neváhali ani chvíli a obrátili se na nejúspěšnějšího distributora u nás, společnost Amtech. Jsme velice rádi, že jsme našli společnou řeč a zjistili, že naše společnosti mají velice podobnou filozofii, a to přivádět na trh nejmodernější pokrokové technologie a udávat tak oborové trendy v tuzemsku,“ říká jednatel Servindu David Bártek.

Společnost Amtech se řadí k nejúspěšnějším distributorům společnosti Universal Robots. Důkazem toho jsou ocenění dánského výrobce robotů, která Amtech získal - za rok 2017 jako Nejrychleji rostoucí distributor ve střední a východní Evropě, v roce 2018 Nejlepší distributor s nejvíce prodanými roboty ve střední a východní Evropě a v roce 2019 titul Distributor s nejvíce prodanými roboty ve střední a východní Evropě.

Společnost Universal Robots byla založena v Dánsku v roce 2005 s cílem zpřístupnit robotickou technologii malým a středně velkým podnikům. Její kolaborativní robotická ramena se snadno integrují do stávajících výrobních prostředí. Se šesti osami a širokou flexibilitou jsou zkonstruovány pro napodobování rozsahu pohybů lidské paže. S novými konfigurovatelnými bezpečnostními funkcemi jsou robotická ramena Universal Robots jedinými zařízeními tohoto typu na světě, u nichž lze inteligentně přizpůsobit pokročilé bezpečnostní funkce specifickým aplikacím. Zařízení jsou lehce obsluhovatelná a jednoduše programovatelná. Po světě je nainstalováno přes 3500 robotů UR.

„Kolaborativní robotika se stále více dostává do popředí v době, kdy je nedostatek pracovních sil nebo jsou lidé využíváni k jednoduché, mnohdy fyzicky náročné a monotónní práci. Nabízí proto zařízení, která pomáhají tuto práci zastat a zaměstnance zařadit na zajímavější pozice nebo jejich nasazení využít účelněji. Intuitivní obsluha a jednoduché programování umožňuje jejich rychlé nasazení do výroby, zajímavou variabilitu, vyšší efektivitu a rychlou ekonomickou návratnost. Uplatní se tak i na pracovištích s rozmanitější a střídavou výrobou a s požadavkem na zachování stabilní kvality pracovních operací, které bývá díky lidskému faktoru různých operátorů velice složitě dosahováno,“ říká majitel společnosti Amtech Radek Nekarda.

Osazení kolaborativních robotů Universal Robots řady UR brusnou hlavicí Mirka Airos umožňuje vstup do dalšího zajímavého průmyslového segmentu, a to přípravy povrchu před lakováním či jinými dalším druhy opracování. Použití může mít v automobilovém průmyslu například v oblasti broušení a leštění exteriérových či interiérových dílů automobilů, při lakování dílů v nábytkářském průmyslu a v dalších zpracováních povrchů, kde dochází k opakovanému broušení v menších či větších sériích.

Memorandum má za cíl rychlé a ekonomicky zajímavé rozšíření nejnovějších poznatků v oblasti robotického broušení do České a Slovenské republiky. Společnost Amtech je zkušeným implementátorem kolaborativních robotů v nejrůznějších oborech a odvětvích. Je zárukou bezproblémové implementace robotického řešení u zákazníka, jeho zaškolení a provádění následného technického servisu. Společnost Servind má oproti tomu dlouholetou zkušenost s procesem broušení, přípravou povrchu, jeho lakováním a finální úpravou. Do memoranda přináší garanci výběru správného brusiva, návrhu adekvátní aplikace a technologického postupu při robotickém broušení, budoucí technickou podporu a zaškolení v oblasti povrchových úprav.

Společnosti se mimo jiné domluvily na instalaci kolaborativního robota v lakařském tréninkovém centru Servind, které je součásti logisticko-administrativního sídla firmy v Tuchoměřicích nedaleko Letiště Václava Havla Praha. Zde bude využíván k demonstracím jeho funkcionalit stávajícím a potenciálním zákazníkům v oblasti přípravy povrchu. Kromě toho bude využíván k interním školením a testům za účelem nalézání dalších možností uplatnění v oblasti broušení a do budoucna i leštění. Nasazován bude i při trénincích a školeních.

Nejbližšími kroky během léta a začátku podzimu letošního roku budou kromě instalace kolaborativního robota v tréninkovém centru v Tuchoměřicích i workshopy Seminar in the Box. Na odborné workshopy boudou cíleně zváni zástupci významných firem, které se na českém a slovenském trhu zabývají průmyslovými přípravami a úpravami povrchu.

Datum zveřejnění

12.08.2020

Zdroj informací

Servind

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

AutoTablet

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.348 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál